کسب سود از سود با امکان «سرمایه‌گذاری مجدد» در فراسود ملت
تاريخ: 1402/04/28
کسب سود از سود با امکان «سرمایه‌گذاری مجدد» در فراسود ملت
در حال حاضر همه کاربران سامانه فراسود ملتاز امکان فعال‌سازی گزینه «سرمایه‌گذاری مجددسود تقسیمی» و در نتیجه دریافت نرخ سود 25.6 درصدی موثر سالانه، برخوردار هستند.

تعریف سرمایه‌گذاری مجدد یا سود موثر و یا سود مرکب 

«سرمایه‌گذاری مجدد» یا  "Reinvestment" به زبان ساده به معنی «دریافت سود از سود» است. به عبارتی دیگر، سودی است که هم به اصل پول سرمایه‌گذار و هم به سودهای آن تعلق می‌گیرد. در ادبیات سرمایه‌گذاری از سرمایه‌گذاری مجدد تحت عنوان «سود مرکب» یا «سود موثر» نیز یاد می‌شود. 

خبر مهم؛ کسب 25.6 درصد سود؛ با فعال‌سازی گزینه سرمایه‌گذاری مجدد 

صندوق‌های موجود در سامانه فراسود ملت عبارتند از صندوق‌های اوج ملت، آتیه ملت و اندوخته ملت که همه آنها از سود روزشمار و معاف از مالیات با نرخ سود اسمی 23 درصدی و در صورت فعال‌سازی گزینه سرمایه‌گذاری مجدد از نرخ سود موثر 25.6 درصدی برخوردارند. این صندوق‌ها برای افراد ریسک‌گریز و علاقه‌مند به دریافت سود مناسب گزینه جذابی به شمار می‌روند. 
از ویژگی‌های مهم این صندوق‌ها نقدشوندگی واحدهای سرمایه‌گذاری در کمترین زمان ممکن است. همچنین به تازگی امکان جدید واریز مستقیم از حساب بانک ملت به حساب صندوق‌ها نیز به امکانات فراسود ملت افزوده شده است.
ضامن نقدشوندگی این صندوق‌ها بانک ملت می‌باشد. همچنین امکان توثیق واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق‌ها به منظور اخذ تسهیلات بانکی در شعب بانک فراهم می‌باشد. 


راهنمای فعال سازی سرمایه گذاری مجدد در سامانه فراسود ملت

مطابق شکل زیر وارد سامانه فراسود ملت شده و گزینه «سرمایه‌گذاری مجدد سود تقسیمی» را انتخاب نمایید.در ادامه لازم است علاوه بر تیک «مجوز صدور از محل تقسیم سود»، درصد مورد نظر برای انجام عملیات سرمایه‌گذاری مجدد در صندوق انتخابی را مشخص نمایید. 


ادامه : آشنایی بیشتر با  امکان "سرمایه‌گذاری مجدد"در فراسود ملت 
☎️نیاز به راهنمایی دارید؟ با ما تماس بگیرید. ۱۶۷۸