کسب سود از سود با امکان «سرمایه‌گذاری مجدد» در فراسود ملت
تاريخ: 1402/04/28

کسب سود از سود با امکان «سرمایه‌گذاری مجدد» در فراسود ملت

در حال حاضر همه کاربران سامانه فراسود ملتاز امکان فعال‌سازی گزینه «سرمایه‌گذاری مجددسود تقسیمی» و در نتیجه دریافت نرخ سود ۲۶٬۲ درصدی موثر سالانه، برخوردار هستند.

تعریف سرمایه‌گذاری مجدد یا سود موثر و یا سود مرکب 

«سرمایه‌گذاری مجدد» یا  "Reinvestment" به زبان ساده به معنی «دریافت سود از سود» است. به عبارتی دیگر، سودی است که هم به اصل پول سرمایه‌گذار و هم به سودهای آن تعلق می‌گیرد. در ادبیات سرمایه‌گذاری از سرمایه‌گذاری مجدد تحت عنوان «سود مرکب» یا «سود موثر» نیز یاد می‌شود. 

کسب سود بیشتر؛ با فعال‌سازی گزینه "سرمایه‌گذاری مجدد سود تقسیمی" در سامانه فراسود ملت

صندوق‌های موجود در سامانه فراسود ملت عبارتند از صندوق‌های اوج ملت، آتیه ملت و اندوخته ملت که همه آنها از سود روزشمار و معاف از مالیات برخوردار هستند. صندوق اوج ملت در حال حاضر از نرخ سود اسمی ۲۳٬۳۴ درصدی برخوردار است که در صورت فعال‌سازی گزینه "سرمایه‌گذاری مجدد سود تقسیمی" از نرخ سود موثر ۲۶٪ بهره‌مند خواهد شد. نرخ سود اسمی صندوق های آتیه ملت و اندوخته ملت نیز ۲۳٬۵ درصد می باشد که در صورت فعال‌سازی گزینه "سرمایه‌گذاری مجدد سود تقسیمی" نرخ سود موثر آنها معادل ۲۶٬۲٪ خواهد بود.

از ویژگی‌های مهم این صندوق‌ها نقدشوندگی واحدهای سرمایه‌گذاری در کمترین زمان ممکن است. همچنین به تازگی امکان جدید واریز مستقیم از حساب بانک ملت به حساب صندوق‌ها نیز به امکانات فراسود ملت افزوده شده است تا سرمایه‌گذاران بتوانند با اطمینان خاطر، در حداقل زمان ممکن و با صرفه‌جویی در وقت و هزینه و بدون مراجعه به شعب بانک ملت تا سقف ۱ میلیارد تومان در صندوق‌های اوج ملت، اندوخته ملت و آتیه ملت سرمایه‌گذاری نمایند.هم چنین ارائه گواهی تمکن مالی  قابل ارائه به مراجع ذی‌صلاح، به صورت لاتین و با ارز مورد نظر، از دیگر امکانات این صندوق‌‌ها به شمار می‌رود.  
این صندوق‌ها برای افراد ریسک‌گریز و علاقه‌مند به دریافت سود مناسب گزینه جذابی به شمار می‌رود.
لازم به ذکر است که ضامن نقدشوندگی این صندوق‌ها بانک ملت می‌باشد. همچنین امکان توثیق واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق‌ها به منظور اخذ تسهیلات بانکی در شعب بانک فراهم می‌باشد. راهنمای فعال سازی سرمایه گذاری مجدد در سامانه فراسود ملت

مطابق شکل زیر وارد سامانه فراسود ملت شده و گزینه «سرمایه‌گذاری مجدد سود تقسیمی» را انتخاب نمایید.در ادامه لازم است علاوه بر تیک «مجوز صدور از محل تقسیم سود»، درصد مورد نظر برای انجام عملیات سرمایه‌گذاری مجدد در صندوق انتخابی را مشخص نمایید. 
ادامه : آشنایی بیشتر با  امکان "سرمایه‌گذاری مجدد"در فراسود ملت 
☎️نیاز به راهنمایی دارید؟ با ما تماس بگیرید. ۱۶۷۸
جهت دریافت آخرین اخبار و اطلاعات ما را در شبکه های اجتماعی تلگرام و اینستاگرام دنبال کنید.