خدمات مالی

در راستای تصمیم‌گیری هر چه بهتر فعالان اقتصادی دریافت مشاوره از اهمیت بالایی برخوردار است بخصوص در تصمیماتی که مستقیماً بر عملیات مالی شرکت تاثیر دارد و یا ممکن است بر آن موثر باشد، نظر به تنوع فعالیت‌های تامین سرمایه بانک ملت و لزوم ارائه خدمات مالی متفاوت به مخاطبان ارجمند، ارائه خدمات مالی در زمینه‌های مختلف بخش مهمی از فعالیت‌های شرکت را تشکیل می‌دهد.

ارزشگذاری

مفهوم ارزش و فعالیت ارزشگذاری از جمله مفاهیمی است که به کلیه فعالیت‌های مالی اعم از تامین مالی، سرمایه‌گذاری و مدیریت پرتفوی، امور مالی شرکت‌ها و تجدید ساختار مالی آنها گره خورده و هر یک از این فعالیت‌ها به نوعی در بخشی از فرایند فعالیت عملیاتی خود نیازمند ارزشگذاری است. ارزشگذاری اصولی و صحیح دارایی‌ها نقش عمده‌ای در تخصیص بهینه سرمایه ایفا می‌کند. ارزشگذاری دامنه وسیعی از اهداف و کاربردها را دنبال می‌کند که در حوزه‌های مختلف عرضه سهام، مدیریت پرتفوی، ادغام و تملک شرکت‌ها و ... می‌توان به آن اشاره نمود.

تحلیل‌گری

تحلیل‌گری، فرایند بررسی تغییر متغیرهای مختلف اقتصادی در سطح کلان و خرد بر بازار سرمایه به صورت کلی و همچنین واکاوی تاثیر این متغیرها بر شرکت‌ها و سودآوری آن‌ها، به نحوی که بتوان از این داده‌ها در جهت بهینه کردن سرمایه‌گذاری‌های موجود و همچنین شناسایی فرصت‌های جدید و سودآور سرمایه‌گذاری بهره جست، می‌باشد.

ارزیابی طرح‌ها

ارزیابی طرح‌ها با تشکیل از تیم‌های فنی – مالی، با تجربه تخصصی درزمینه صنایع مختلف در راستای پیشبرد هرچه بهتر طرح‌های ملی(مگا پروژه‌ها) و در پاسخگویی به ضرورت ارزیابی دقیق طرح‌ها و تخصیص بهینه منابع صورت می‌پذیرد.

ادغام و تملیک

به‌طور کلی ادغام و اکتساب شرکت‌ها به فرایندهای مربوط به ترکیب و اتحاد شرکت‌ها گفته می‌شود. این اقدامات به نوعی یک تصمیم استراتژیک هستند؛ به همین دلیل، در سطح شرکت طبقه‌بندی می‌شوند و موضوع بحث مدیریت مالی بنگاه و نیز مدیریت سرمایه‌گذاری قرار می‌گیرند.

تحقیق و توسعه

تحقیق و توسعه معمولاً در خط مقدم فعالیت‌های نوآورانه سازمان‌ها قرار دارد. تحقیق و توسعه معمولاً قبل، حین و پس از معرفی یک خدمت در تمامی مراحل منحنی عمر خدمت نقش ایفا می‌نماید. از این‌رو فعالیت‌های تحقیق و توسعه به عنوان اقدامات پشتیبان در زنجیره ارزش یک شرکت تلقی شده و آن را به سوی دستیابی به سودآوری و ارزش‌آفرینی و اهداف ذی‌نفعان خود یاری می‌رساند. هر چه شدت رقابت در صنعت، سرعت تغییرات در فن‌آوری‌ها و نیازها و سلایق مشتریان زیادتر باشد نیاز به فعالیت‌های تحقیق و توسعه خصوصاً در زمینه معرفی خدمات جدید و یا بهبود خدمات قبلی متناسب با سلایق مشتری اهمیت بالاتری پیدا می‌کند.