لزوم طراحی ابزارهای مالی جدید
تاريخ: 1399/11/30
لزوم طراحی ابزارهای مالی جدید
مدیرعامل تامین سرمایه بانک ملت با اشاره به موانع موجود در مسیر افزایش تامین مالی از بازار سرمایه، طراحی ابزارهای مالی جدید را از اولویت برشمرد و تاکید کرد که مقررات امروزه نیاز به بازنگری دارد.

به گزارش روابط عمومی تامین سرمایه بانک ملت، همایش «نقش بازار سرمایه در توسعه صنعت پتروشیمی» با حضور جمعی از مدیران و فعالان بازار سرمایه و همچنین حضور مدیرعامل شرکت تامین سرمایه بانک ملت برگزار شد. در این همایش که ظهر چهارشنبه ۲۹ بهمن‌ماه در حاشیه دومین نمایشگاه تخصصی «حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی» در جزیره کیش برگزار شد، به بررسی مشکلات موجود در زمینه تامین مالی از بازار سرمایه و نقش مهم این بازار در تامین نقدینگی بنگاه های اقتصادی از بازار سرمایه پرداخته شد. همچنین مدیران عامل شرکت های تامین سرمایه به تشریح ابزار متنوع موجود در بازار سرمایه برای پوشش طیف وسیعی از نیازهای بنگاه‌های اقتصادی پرداختند و تاکید داشتند که همچنان ابزارهای موجود در این بازار، کافی نبوده و نیاز به تنوع بیشتر و رونمایی از ابزار جدیدتر احساس می‌شود.

در این نشست سید روح‌اله حسینی مقدم مدیرعامل تامین سرمایه بانک ملت به همراه جواد عشقی‌نژاد مدیرعامل شرکت مدبران اقتصاد، علی صحرایی مدیرعامل شرکت بورس اوراق بهادار، سعید اسلامی بیدگلی دبیر کل کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران، سلمان خادم المله مدیرعامل تامین سرمایه امین، احسان مرادی مدیرعامل تامین سرمایه کاردان و محمد وطن پور مدیرعامل تامین سرمایه سپهر حضور داشتند.

در این همایش سید روح‌اله حسینی مقدم ، مدیرعامل تامین سرمایه بانک ملت با اشاره به تلاش های فراوان صورت گرفته برای بهبود شرایط، گفت: باید روش های جدید تامین مالی را ایجاد کنیم. 

وی در ادامه با اظهار این مطلب که مساله مهم پاسخ به نیاز بنگاه هاست گفت: مقررات امروزه برای طراحی ابزارهای جدید نیاز به بازنگری دارد. در این راستا باید حذف مقررات سخت و دست و پاگیر صورت گیرد و تمهیدات لازم از سوی مقام ناظر بازار برای کوتاه شدن زمان تامین مالی نیز انجام شود. عضو شورای عالی بورس در ادامه ضمن بررسی عوارض عمومی شدن تامین مالی بنگاه‌ها عنوان کرد: باید تلاش برای کاهش وابستگی تامین مالی بنگاه‌ها از نظام بانکی نیز انجام شود.