شمارش معکوس برای عرضه سهام "آریان کیمیاتک" در بورس تهران
تاريخ: 1399/11/25

شمارش معکوس برای عرضه سهام "آریان کیمیاتک" در بورس تهران

شرکت دارویی، آرایشی و بهداشتی آریان کیمیا تک با سرمایه 1,500 میلیارد ریال در حالی شاهد درج نماد خود در فهرست نرخ های بورس اوراق بهادار است و در لیست انتظار عرضه اولیه سهام قرار گرفته که شرکت تامین سرمایه بانک ملت به عنوان مشاور پذیرش این شرکت معرفی شده است.

به گزارش روابط عمومی تامین سرمایه بانک ملت، قرار است 300 میلیون سهم معادل 20 درصد (17 درصد سهم عرضه به عموم و 3 درصد سهمیه صندوق‌های سرمایه‌گذاری) از سهام کل شرکت دارویی، آرایشی و بهداشتی آریان کیمیا تک در بورس تهران عرضه شود. یادآور می‌شود این شرکت 6 برند مشهور را در خود جای داده است. مای، شون، الارو و نئودرم، کالیستا و نوت از جمله برندهای مطرح آرایشی و بهداشتی تحت فعالیت این شرکت هستند. همچنین گروه صنعتی گلرنگ با 38.7 درصد مالکیت، سهامدار عمده شرکت محسوب می‌شود. 

بر این اساس بورس اوراق بهادار تهران با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد که نماد شرکت آریان کیمیا تک با نماد «کیمیاتک» در فهرست نرخ‌های بازار دوم بورس تهران درج شد. مدیر پذیرش اوراق بهادار در اطلاعیه ای اعلام کرد: «با توجه به موافقت هیئت‌پذیرش اوراق بهادار در جلسه 16مهرماه13۹۹ با پذیرش سهام شرکت آریان کیمیا تک در بورس اوراق بهادار تهران به ‌عنوان پانصد و هشتاد و دومین شرکت پذیرفته‌ شده در بورس در بخش «محصولات شیمیایی»، طبقه «تولید شوینده‌‌ها، فرآورده‌های بهداشتی، عطر و محصولات آرایشی» و نماد «کیمیاتک» در فهرست نرخ‌های بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران درج شده است. 

کلیدی‌ترین گروه محصولات شرکت دارویی، آرایشی، بهداشتی آریان کیمیا تک در حوزه آرایشی و مراقبت از پوست، ضد آفتاب‌ها، کرم‌های مرطوب‌کننده و کرم‌های دست و صورت است که در بیش از 90 درصد برندهای موجود شرکت از جمله مای، شون، الارو و نئودرم، کالیستا و نوت تولید می‌شوند. این گروه محصولات بیشترین سهم بازار را در بین گروه محصولات تولیدی شرکت دارا هستند. 

موضوع اصلی فعالیت شرکت تولید، توزیع، خرید، فروش، واردات و صادرات مواد اولیه و کلیه محصولات و فرآورده‌های دارویی، آرایشی، بهداشتی، شیمیایی و مکمل‌های غذایی بوده و همچنین شرکت در زمینه خرید و فروش سهام و سایر اوراق بهادار و اخذ وام، تسهیلات و اعتبارات از بانک‌ها و موسسات مالی و انجام امور مربوط به تامین مالی در چارچوب قوانین و مقررات مربوط و انتشار اوراق تامین مالی در جهت منافع شرکت نیز فعالیت دارد.

همچنین شرکت موفق به کسب مجوزهای زیادی در دوره فعالیت خود شده که در این راستا می‌توان به اخذ پروانه بهره‌برداری از وزارت صنایع و معادن، اخذ گواهینامه Good Manufacturing Practice) GMP) و اخذ گواهینامه Free Sale Certificate (گواهی صادرات محصول از سازمان غذا و دارو) اشاره کرد.  افزون بر این جوایز و افتخارات شرکت دارویی، آرایشی، بهداشتی آریان کیمیا تک نیز بسیار فراوان بوده که در این راستا می‌توان به دریافت تندیس زرین برند محبوب مصرف‌کنندگان برای برندهای مای و شون، دریافت تندیس جایزه ملی نشان (برند) تجاری برتر ایران، دریافت تندیس تقدیر از صادرکننده نمونه کشور و دریافت تندیس حمایت از کالای ایرانی در بزرگداشت روز صنعت و معدن اشاره کرد.