نقدشوندگی بالا ویژگی ارزشمند صندوق‌های اوج ملت، اندوخته ملت و آتیه ملت
تاريخ: 1402/03/20

نقدشوندگی بالا ویژگی ارزشمند صندوق‌های اوج ملت، اندوخته ملت و آتیه ملت

سرعت نقدشوندگی و ساعت کاری در صندوق‌های اوج، اندوخته و آتیه از 6:00 الی 23:59 افزایش یافت.

در راستای ایجاد رضایت خاطر سرمایه‌گذاران محترم، از تاریخ ۱۴۰۲/۰۳/۲۰ سرعت نقدشوندگی صندوق‌های تحت مدیریت تامین سرمایه بانک ملت افزایش می‌یابد. به‌منظور سرعت‌بخشی به پرداخت‌های حاصل از ابطال صندوق‌ها، نوبت‌های پرداختی صندوق‌های سرمایه‌گذاری اوج ملت، اندوخته ملت و آتیه ملت نیز افزایش یافته و به ۴ نوبت در روزهای کاری (شنبه تا چهارشنبه) خواهد رسید. بدین ترتیب وجوه حاصل از ابطال به شرح زیر پرداخت خواهند شد:

 


لازم به ذکر است برای دریافت وجوه حاصل از ابطال براساس موعدهای اعلامی فوق، برخورداری از حساب بانک ملت ضروری می‌باشد. درصورتیکه سرمایه‌گذار حساب سایر بانک‌ها را انتخاب نماید پرداخت در چرخه پرداخت بین بانکی انجام خواهد گرفت.

سرمایه‌گذاران محترم در نظر داشته باشند که در روز ثبت درخواست ابطال، مبلغ اسمی واحدهای سرمایه‌گذاری (هر واحد یک میلیون ریال) پرداخت خواهد شد و مابه‌التفاوت مبلغ اسمی و مبلغ ابطال، در روز کاری بعد محاسبه و واریز خواهد شد.

درصورتیکه که درخواست ابطال واحدهای سرمایه‌گذاری هم بیش‌از ۰٫۲٪ از کل واحدهای سرمایه‌گذاری شده در صندوق باشد، وجوه حاصل از ابطال مطابق مفاد تبصره ۴ ماده ۱۹ اساسنامه صندوق پرداخت خواهد شد.
 

نقدشونده‌ترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت، در تامین سرمایه بانک ملت

با تغییرات حاصله هم‌اکنون صندوق‌های اوج ملت، اندوخته ملت و آتیه ملت از نقدشونده‌ترین صندوق‌های با درآمد ثابت و با تقسیم سود ماهیانه در بازار سرمایه به‌شمار می‌روند و سرمایه‌گذاران محترم می‌توانند ضمن برخورداری از ضمانت نقدشوندگی بانک ملت و امنیت سرمایه‌گذاری در این صندوق‌ها، از سرعت بالای نقدشوندگی سرمایه‌گذاری نیز بهره‌مند گردند.


مزایای سرمایه‌گذاری در صندوق‌هایی با نقدشوندگی بالا

  • نقد نمودن دارایی‌ها در کمترین زمان ممکن و تخصیص آنها براساس استراتژی سرمایه‌گذاری مورد نظر؛ 
  • متنوع نمودن سبد سرمایه‌گذاری خود با اطمینان کامل از نقدشدن و امن بودن سرمایه‌گذاری؛ 
  • نقد شدن واحدهای سرمایه‌گذاری بدون از دست دادن سرمایه یا افت ارزش آن؛
  • نقد نمودن واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق‌ها بدون اخذ کارمزد؛
  • همراه با دریافت سود سرمایه‌گذاری روزشمار و بدون نرخ شکست هنگام نقدنمودن دارایی‌ها.

 

هم‌اکنون می‌توانید یک سرمایه‌گذاری مناسب با برخوداری از امکان نقدشوندگی بالا، همراه با سود ثابت ۲۳ درصد اسمی سالانه، معادل ۲۵٫۶ درصد موثر سالانه، روزشمار و بدون نرخ شکست در عین برخورداری از امنیت بالای سرمایه‎‌گذاری را از طریق مراجعه به سامانه فراسود ملت و یا مراجعه حضوری به شعب بانک ملت در سراسرکشور تجربه نمایید. 


نیاز به مشاوره تخصصی دارید؟ با ما تماس بگیرید: ۱۶۷۸
سوالات پرتکرار 

💬  نقدشوندگی بالا چه کاربردی برای افراد دارد؟

افرادی که از سواد مالی برخوردار هستند بخش عمده‌ای از سبد سرمایه‌گذاری خود را به صندوق‌های سرمایه‌گذاری اختصاص می‌دهند تا در صورت لزوم متناسب با استراتژی سرمایه‌گذاری شخصی خود، بدون کاهش ارزش دارایی‌، اقدام به نقد نمودن آن نمایند.

💬 سرعت نقدشوندگی با ضمانت نقدشوندگی چه فرقی دارد؟

در بازار سرمایه، کاربرد عبارت ضمانت نقدشوندگی و سرعت نقدشوندگی رایج است. سرعت نقدشوندگی به سرعت نقدشدن واحدهای صندوق‌های سرمایه‌گذاری اشاره دارد در صورتی که ضامن نقدشوندگی به وجود رکن ضامنی که به سرمایه‌گذاران خود از بابت بازپرداخت سرمایه‌ منطبق با مواعد زمانی اطمینان می‌دهد اشاره می‌کند.

💬  بالاترین نقدشوندگی در بازار سرمایه مربوط به چه نوع سرمایه‌گذاری است؟

از صندوق‌های سرمایه‌گذاری صدور و ابطالی به عنوان نقدشونده‌ترین سرمایه‌گذاری‌ها نام می‌برند، زیرا سرمایه‌گذار برای ابطال واحدهای خود و تبدیل آن به پول نقد، فقط به چند کلیک نیاز دارد. نقدشوندگی بالای صندوق‌ها آنها را به گزینه‌ای جذاب برای سرمایه‌گذاری تبدیل نموده است.

💬  باتوجه به پرداخت وجوه حاصل از ابطال تا ساعت ۱3:۳۰ برای درخواست‌هایی که از ساعت 12:00 تا ساعت ۲۳:۵۹ ثبت شده‌اند، قیمت ابطال کدام روز محاسبه خواهد شد؟

به قیمت ابطال همان‌ روز محاسبه خواهد شد.

💬  درصورتی که مبالغ ابطال شده طبق زمان اعلام شده پرداخت نشود از چه روشی قابل پیگیری خواهد بود؟

از طریق تماس با شماره ۱۶۷۸ یا ثبت‌پیام در منوی پشتیبانی سامانه فراسودملت.