۵ دلیل سرمایه‌گذاری برای فرزندان
تاريخ: 1402/05/22

۵ دلیل سرمایه‌گذاری برای فرزندان

بیایید بپذیریم که هیچ یک از ما برای همیشه جوان نخواهیم بود. ما می‌توانیم آرزو کنیم که برای همیشه، قدرتمند در کنار فرزندانمان بمانیم، اما پیری اجتناب‌ناپذیر است. وقتی وارد سن میانسالی می‌شویم چگونه می‌توانیم نسبت به آینده فرزندانمان بی‌تفاوت باشیم؟ چطور می‌توانیم اجازه دهیم آنها به تنهایی با مسائل زندگی دست و پنجه نرم کنند؟ این واقعیت تلخ، انگیزه‌‎ای است که کمک می‌کند که از امروز برای آینده مالی آنها دست به کار شویم و با سرمایه‌گذاری، بخشی از موضوعات پیش روی آنان را به حداقل برسانیم.
مزایای سرمایه‌گذاری برای فرزندان
در ادامه پنج دلیل مهم برای سرمایه‌گذاری برای فرزندان را بیان خواهیم کرد. 

1. به آنها آزادی عمل می‌دهد تا رویاهای خود را دنبال کنند.
بسیاری از جوانان برای رسیدن به اهداف و رویاهای خود مجبور به تلاش و کار بی‌وقفه هستند تا بتوانند بخشی از آنها را محقق کنند. بسیاری از همین جوانان تمایل دارند وقت بیشتری را به مطالعه اختصاص دهند یا اینکه زمان جوانی خود را برای ماجراجویی، سفر، شناسایی فرهنگ‌ها، بناهای تاریخی و اماکن مختلف صرف کنند اما به دلیل محدودیت‌های مالی از این امکان برخوردار نیستند و به ناچار باید با کار و تلاش، گذران زندگی نمایند. سرمایه گذاری از سنین کودکی به ایجاد سرمایه‌ای برای دستیابی به بسیاری از اهداف آینده کودکان، کمک خواهد نمود.

2. به آنها شانس تحصیل و پیشرفت در هر نقطه مکانی و زمانی را می‌دهد.
سرمایه‌گذاری برای فرزندان این گزینه را به آنها می دهد تا در بزرگسالی، شانس تحصیل، کار و زندگی در هر منطقه را داشته‌باشند. چقدر تمایل دارید این امکان را در دسترس فرزندان خود قرار دهید؟ از همین امروز شروع کنید. 

3. به آنها امکان کسب درآمد هوشمندانه و راه اندازی کسب و کار دلخواه را خواهد داد.
با سرمایه‌گذاری روی فرزندانتان، به آنها این امکان را می‌دهید تا شانس راه اندازی کسب و کار خود را داشته باشند یا اینکه یاد بگیرند با سرمایه‌ فعلی، هوشمندانه کسب سود و درآمد نمایند. آنها می‌توانند انتخاب کنند که سرمایه فعلی خود را در پروژه‌های سودآور سرمایه‌گذاری نمایند یا در فضای بازار سرمایه تمرکز داشته باشند. شاید هم به گزینه صندوق‌های سرمایه‌گذاری و امکان سرمایه‌گذاری مجدد برای دریافت سود مرکب بیندیشند و این نکته را در نظر داشته باشند که سود مرکب برای بلند مدت، از ساعات کار طولانی و بی‌مصرف ارزش بیشتری برایشان تولید خواهد کرد. سرمایه اولیه ناشی از سرمایه‌گذاری شما برای فرزندانتان ضامن این اتفاق خواهد بود. 

4. سرمایه‌گذاری برای فرزندان، به آنها سواد مالی می‌دهد. 
وقتی فرزندان ما هنوز کم سن و سال هستند ایده‌ای در مورد اهداف مالی بلندمدت یا کوتاه‌مدت خود ندارند. آموزش دادن به بچه‌ها در مورد مزایای سرمایه‌گذاری روی اهدافشان، با افزایش سن به احتمال زیاد به آنها کمک می‌کند تا در میان همسالان خود موفق شوند و به آنها بینشی در مورد چگونگی دستیابی به اهداف مالی در بزرگسالی را می‌دهد. این چیزی است که ما به عنوان والدین باید در نظر بگیریم و این میسر را برای آنها تسهیل نماییم. در کنار همه توصیه‌های اخلاقی و تحصیلی، آموزش سواد مالی می‌تواند ثبات، امنیت مالی و مدیریت بهتر دارایی‌ها را برای فرزندان به ارمغان بیاورد. 

5. می‌توانند پیش از موعد بازنشسته شوند. 
اکثریت موافقند که تسهیل زندگی نسل بعدی موضوعی است که همه ما باید در نظر بگیریم. هیچ‌کس نمی‌خواهد فرزندانش تا آخر عمر ساعت‌های طولانی کار کنند و عایدی اندکی داشته باشند. هوشمندی در مورد آینده مالی فرزندانمان می‌تواند به آنها کمک کند تا در سنین پایین بازنشسته شوند. سرمایه‌گذاری در مقایسه با سپرده‌گذاری، آینده مالی متفاوتی را برای آنها رقم خواهد زد. شما با کدام یک از آنها موافق هستید؟سفر سرمایه‌گذاری فرزندان خود را در فراسود ملت آغاز کنید.🌱

☎️نیاز به راهنمایی دارید؟ با ما تماس بگیرید. 1678