تامین سرمایه بانک ملت

search mellat
اختصاص پنجاه درصد از دارایی صندوق‌های سرمایه‌گذاری به اوراق‌دولتی در لایحه بودجه سال 1399
تاریخ : 1398/10/09 , ساعت 16:34
اختصاص پنجاه درصد از دارایی صندوق‌های سرمایه‌گذاری به اوراق‌دولتی در لایحه بودجه سال 1399
مدیرعامل تامین‌سرمایه بانک‌ملت: اختصاص پنجاه‌درصد از دارایی صندوق‌های سرمایه‌گذاری به اوراق‌دولتی در لایحه بودجه سال 1399 منجر به اخلال در نظام مدیریت حرفه‌ای صندوق‌ها خواهد‌شد.
دکتر روح‌الله حسینی‌مقدم، مدیر‌عامل تامین‌سرمایه بانک‌ملت و عضو شورای عالی بورس و اوراق‌بهادار در گفتگو با صدای بورس در خصوص رویکرد جدید دولت در قبال دارایی‌های صندوق‌های درآمد ثابت، به حضور دولت به عنوان یک بازیگر بزرگ بازار بدهی، در سال‌های گذشته اشاره کرد و افزود: بدنه اقتصادی دولت با قواعد بازار بدهی و نحوه انتشار اوراق آشناست. در سال 98 نیز در زمان و نحوه انتشار این اوراق این ملاحظات کاملاً رعایت شده و نفع دولت در نرخ و زمان کاملاً مشهود بوده‌است، اما آنچه در لایحه بودجه سال 99 دیده می‌شود، با رفتار دولت در سنوات گذشته و حتی سال 98 فاصله دارد. اختصاص عامرانه 50% از دارایی‌های تحت مدیریت صندوق‌های درآمد ثابت به اوراق دولتی توسط دولت، آثار بزرگی خواهد داشت چرا که ترکیب دارایی‌های فعلی صندوق‌های با درآمد ثابت به نحوی می‌باشد که مدیریت آن در کوتاه‌مدت ممکن نمی‌باشد.
دکتر حسینی‌مقدم در ادامه تاکید کرد این تصمیم اثرات بازاری خواهد داشت و می‌تواند منجر به فشار فروش شود، از سوی‌دیگر با توجه به ترکیب صندوق‌ها، این اقدام می‌تواند حتی به کوچک شدن صندوق‌های سرمایه‌گذاری نیز منجر شود.
این فعال بازار سرمایه به ضرورت تقویت همکاری همه‌جانبه اجزای بازار سرمایه در جهت کمک به فرآیند تجهیز منابع و نقدینگی به سمت بازار سرمایه، در جهت افزایش اندازه بازار بدهی اشاره کرد و افزود: دولت در عرصه بازار بدهی، بازیگر و منتفع اصلی بوده و با رعایت ملاحظات و قواعد بازار می‌تواند همچنان از ظرفیت بازار حداکثر استفاده را بکند.
 
آخرین اخبار
مدیریت دارایی-انتشار عملکرد بهمن ماه "تملت"
عملکرد شرکت تامین سرمایه بانک ملت در دوره بهمن‌ماه سال جاری با شناسایی بیش از 47.4 میلیارد تومان درآمد منتشر شد.
تاریخ : 1399/12/06
بیشتر
تامین مالی-لزوم طراحی ابزارهای مالی جدید
مدیرعامل تامین سرمایه بانک ملت با اشاره به موانع موجود در مسیر افزایش تامین مالی از بازار سرمایه، طراحی ابزارهای مالی جدید را از اولویت برشمرد و تاکید کرد که مقررات امروزه نیاز به بازنگری دارد.
تاریخ : 1399/11/30
بیشتر