تامین سرمایه بانک ملت

search mellat
آشنایی بیشتر با تامین‌ سرمایه بانک ملت همزمان با عرضه اولیه
تاریخ : 1398/12/13 , ساعت 20:27
آشنایی بیشتر با تامین‌ سرمایه بانک ملت همزمان با عرضه اولیه "تملت"
شرکت تامین سرمایه بانک ملت (سهامی عام)، به عنوان واسطه بین ناشر اوراق بهادار و عموم سرمایه‌گذاران فعالیت می‌نماید و خدمات کارگزاری، معامله‌گری و بازارگردانی، مشاوره، سبدگردانی، پذیره‌نویسی، تعهدپذیره‌نویسی و فعالیت‌های مشابه را نیز با اخذ مجوز از سازمان ارائه می‌دهد.
شرکت تامین سرمایه بانک ملت (سهامی عام) به‌عنوان سومین نهاد در صنعت بانکداری سرمایه‌گذاری‌ کشور در 1389/6/8 مجوز تأسیس خود را از شورای عالی بورس و اوراق بهادار دریافت کرده و در 1389/10/28 با شماره 395071 و سرمایه اسمی یک هزار میلیارد ریال (نقداً پرداخت‌شده) در اداره ثبت شرکت‌ها و مؤسسات غیرتجاری تهران به ثبت رسید. تامین سرمایه بانک ملت در 1389/11/18 با اخذ مجوز از سازمان بورس فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز نمود؛ سرمایه فعلی شرکت 7000 میلیارد ریال است.
شرکت تامین سرمایه بانک ملت به عنوان واسطه بین ناشر اوراق بهادار و عموم سرمایه‌گذاران فعالیت می‌نماید و خدمات کارگزاری، معامله‌گری و بازارگردانی، مشاوره، سبدگردانی، پذیره‌نویسی، تعهدپذیره‌نویسی و فعالیت‌های مشابه را نیز با اخذ مجوز از سازمان ارائه می‌دهد.
اهم فعالیت‌های تامین سرمایه بانک ملت در قالب چهار حوزه تامین مالی، مدیریت دارایی، خدمات مشاوره مالی و سرمایه‌گذاری جایگزین دسته‌بندی می‌شود.
در این راستا و در حوزه تامین مالی، این شرکت موفق به تعهد پذیره‌نویسی اوراق بیش از 20 شرکت خصوصی و دولتی و تعهد‌ پذیره‌نویسی سهام بیش از 16 شرکت خصوصی شده‌است که ثمره آن انتشار بیش از 115 هزار میلیارد ریال اوراق بدهی و بیش از 57 هزار میلیارد ریال تامین مالی سرمایه‌ای می‌باشد.
در حوزه مدیریت دارایی، پنج صندوق سرمایه‌گذاری تحت مدیریت این شرکت فعالیت می‌کنند که شامل سه صندوق با درآمد ثابت اوج ملت، اندوخته ملت و آتیه ملت، صندوق ETF سهامی افق ملت و صندوق بازارگردانی ملت می‌باشند.
مجموع خالص ارزش دارایی صندوق‌های با درآمد ثابت این شرکت بیش از 65 هزار میلیارد ریال می‌باشد. همچنین ثبات عملکرد و تخصیص بازدهی ثابت ماهیانه به سرمایه‌گذاران از مشخصه‌های صندوق‌های با درآمد ثابت این شرکت است. صندوق افق ملت که در خردادماه 1397 آغاز به کار نمود، موفق به ثبت بازدهی 353% از ابتدای تاسیس تا کنون شده‌است. همچنین صندوق بازارگردانی ملت با دارایی حدود 12هزار میلیارد ریال، بزرگ‌ترین صندوق بازارگردانی کشور می‌باشد.
از دیگر خدمات مدیریت دارایی شرکت تامین سرمایه بانک ملت، طراحی و راه‌اندازی سامانه آنلاین سرمایه‌گذاری فراسود به آدرس farasood.ir جهت صدور و ابطال آنلاین واحدهای صندوق و رفاه حال سرمایه‌گذاران است.
تامین سرمایه بانک ملت در حوزه خدمات مالی، انواع خدمات مشاوره مالی، ارزشگذاری، تحلیلگری و ارزیابی طرح‌ها را با تجربه ارائه خدمات مشاور عرضه به بیش از 20 شرکت خصوصی، ارزشگذاری بیش از 120 پروژه در صنایع مختلف، ارزیابی طرح‌های عمرانی، طراحی و تاسیس صنایع نفت و احداث بیمارستان و تحلیل و بررسی اوراق بهادار و طراحی سامانه آنلاین پیشگام در این راستا خدمات خود را ارائه نموده‌است.
این شرکت در حوزه سرمایه‌گذاری جایگزین در بخش سرمایه‌گذاری‌های کالایی تا کنون موفق به بازارگردانی گواهی سپرده سکه طلا برای انبار طلای بانک ملت و بانک رفاه شده‌است و با هدف بررسی و تحلیل سرمایه‌گذاری‌های جسورانه و در صورت لغو منع ارائه مجوز تاسیس صندوق‌های جسورانه، تاسیس صندوق و فعالیت در این راستا را نیز فعالیت می‌نماید.
  آخرین اخبار
  خدمات مالی-رشد 24 درصدی درآمد "تملت" در سال 99
  شرکت تامین سرمایه بانک ملت موفق به شناسایی بیش‌از 575 میلیارد و 600 میلیون تومان درآمد در سال 1399 شد که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، 24درصد رشد نشان می‌دهد.
  تاریخ : 1400/01/14
  بیشتر
  تامین مالی-تامین مالی بیش‌از 110 هزار میلیارد ریال در سال 1399
  شرکت تامین سرمایه بانک ملت در راستای تحقق شعار سال، کمک شایانی به جهش تولید و حمایت از ساخت داخل داشت. به‌طوری که این شرکت موفق به تامین نقدینگی بیش‌از 110 هزار میلیارد ریالی، برای بخش خصوصی، از بستر بازار سرمایه شد.
  تاریخ : 1400/01/10
  بیشتر