232 درصد بازدهی "افق ملت" در 65 روز
تاريخ: 1399/04/16

232 درصد بازدهی "افق ملت" در 65 روز

صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله افق ملت با کسب بازدهی 232 درصدی از ابتدای سال جاری تاکنون (طی 65 روز کاری) به عنوان برترین ETF سهامی شناخته شد.
عملکرد صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله سهامی فعال در بورس نشان می دهد که این صندوق‌ها همگام با رشد مناسب شاخص کل بورس توانستند سوددهی مناسبی در کارنامه خود ثبت کنند. در این میان بررسی فعالیت صندوق‌های سرمایه‌گذاری از ابتدای سال جاری تا نیمه تیرماه نشان می‌دهد که در این دوره 65 روز کاری، صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله افق ملت موفق به کسب سود 232 درصدی شده است. این عملکرد موفق سبب شد تا صندوق مزبور از دیگر ETFهای سهامی فعال در بازار سبقت گیرد.
البته صندوق افق ملت در سال 99 عملکرد جالب توجهی داشته است و در بهار 99 بالاتر از سایر صندوق‌های ETF قرار گرفت. «افق ملت» بازده سه ماهه 159 درصدی را به ثبت رساند و برترین صندوق ETF فصل لقب گرفت.
نگاهی به عملکرد دیگر صندوق‌های قابل معامله سهامی در این بازه 65 روز کاری ابتدای سال نشان می‌دهد که صندوق سپهر کاریزما با ثبت بازدهی 231.2 درصدی با اختلاف اندکی از افق ملت، در رتبه دوم جای گرفت. در ادامه این روند نیز رتبه سوم به صندوق قابل معامله تجارت شاخصی کاردان تعلق گرفت که توانست بازدهی 224.8 درصدی را به نمایش گذارد. دو صندوق سرو سودمند مدبران و شاخص سی شرکت بزرگ فیروزه نیز هر کدام با کسب بازدهی بیش از  214 درصد از ابتدای سال تا پایان 15 تیرماه به عنوان برترین صندوق‌ها شناخته شدند.