افق ملت، چشم‌انداز روشن سرمایه‌گذاری
تاريخ: 1399/03/20

افق ملت، چشم‌انداز روشن سرمایه‌گذاری

صندوق سرمایه‌گذاری افق ملت، به عنوان صندوق سهامی قابل معامله در بورس فعالیت خود را از سال 1397 آغاز نمود؛ این صندوق از ابتدای فعالیت خود تا نیمه خرداد 1399 بیش از 930 درصد بازدهی کسب نموده است و در دوره سه ماهه منتهی به 1399/03/17 نیز با کسب بازده 107.2 درصد در جمع ده صندوق سرمایه‌گذاری سهامی برتر قرار گرفت.
در سال‌های گذشته انواع صندوق‌های سرمایه‌گذاری با فراهم آوردن امکان سرمایه‌گذاری غیرمستقیم و دستیابی به سودی بالاتر از سود بانکی، در کنار کاهش ریسک و مدیریت حرفه‌ای سرمایه، فرصت مطلوبی برای افرادی که فرصت یا اطلاعات کافی برای سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه را در اختیار ندارند، پدید آورده‌اند. در مدت اخیر استقبال آحاد جامعه از بازار سرمایه، تغییر فرهنگ سرمایه‌گذاری و پس‌انداز و حمایت دولت از این بازار منجر به ورود سرمایه‌های جدید به بازار سرمایه گشته ‌است. در این بین صندوق‌های سرمایه‌گذاری نیز از این قافله عقب نمانده و دارایی‌های تحت مدیریت آنها با روند رو به رشدی همراه بوده‌ و بازدهی مناسبی را محقق نموده‌اند. در این میان، صندوق‌های قابل معامله (ETF) با مزایایی از قبیل در برنداشتن جریمه برداشت، قابلیت نقدشوندگی بالا و دسترسی ساده‌تر سرمایه‌گذاری مناسبی برای افرادی می‌باشد که نمی‌خواهند ریسک سرمایه‌گذاری مستقیم را متحمل شوند.
صندوق سرمایه‌گذاری افق ملت، به عنوان صندوق سهامی قابل معامله در بورس فعالیت خود را از سال 1397 آغاز نمود؛ این صندوق از ابتدای فعالیت خود تا نیمه خرداد 1399 بیش از 930 درصد بازدهی کسب نموده است و در دوره سه ماهه منتهی به 1399/03/17نیز با کسب بازده 107.2 درصد در جمع ده صندوق سرمایه‌گذاری سهامی برتر قرار گرفت.
لازم به ذکر است صندوق سرمایه‌گذاری افق ملت در بازه‌های شش ماهه و یکساله منتهی به تاریخ مزبور نیز به ترتیب با کسب بازدهی 215.1% و 334.7% عملکرد قابل‌توجهی از خود به نمایش گذاشته است.