قطار پرشتاب عملکرد تملت؛ رشد 338 درصدی اوراق منتشره؛ رونمایی از فراسود ملت.
تاريخ: 1401/09/28
قطار پرشتاب عملکرد تملت؛ رشد 338 درصدی اوراق منتشره؛ رونمایی از فراسود ملت.
مجمع عمومی فوق‌العاده تامین سرمایه بانک ملت با اخبار خوشی از رشد پرشتاب عملکرد شرکت همراه بود؛ جهش 338 درصدی اوراق منتشره توسط شرکت، رشد 84 درصدی حجم صندوق‌های تحت مدیریت شرکت، کسب بازدهی 41.6 درصدی سهام «تملت» از ابتدای سال جاری تاکنون از مهمترین موارد مطرح شده توسط مدیرعامل شرکت در این مجمع بود. در پایان نیز مجمع نسبت به تغییر سال مالی شرکت رای مثبت داد.

به گزارش روابط عمومی تامین سرمایه بانک ملت، جلسه مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت تامین سرمایه بانک ملت روز چهارشنبه 28 آذرماه ۱۴۰۱، راس ساعت 10 صبح با حضور بیش‌از 82 درصد از سهامداران برگزار شد و همزمان به صورت آنلاین از طریق وبسایت این شرکت برای سهامداران به نمایش گذاشته شد. 


در این جلسه به درخواست سهامداران، مدیرعامل شرکت به بررسی عملکرد «تملت» از ابتدای سال جاری پرداخت و با اشاره به رشد درآمدهای شرکت در دوره 8 ماهه نخست سال عنوان کرد: درآمدهای عملیاتی «تملت» از ابتدای سال 1401 تا پایان آبان‌ماه به بیش‌از 631 میلیارد تومان رسیده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد 52 درصدی را به‌همراه داشته‌است. در همین راستا سود عملیاتی و سود خالص شرکت نیز به ترتیب 38 و 36 درصد رشد را شاهد بوده است. سود خالص شرکت در دوره 8 ماهه نخست سال جاری به بیش‌از 439 میلیارد تومان رسیده است.


افشار سرکانیان در ادامه عنوان نمود عملکرد مناسب شرکت، حمایت‌های صورت گرفته از جانب سهامداران عمده و عملکرد صندوق بازارگردانی در ایجاد نقدشوندگی برای سهام، سبب شده‌است بازدهی سهام «تملت» نه تنها از شاخص صنعت و شاخص کل بورس سبقت قابل‌توجهی بگیرد، بلکه از ابتدای سال جاری تاکنون بازدهی بیش‌از 41 درصدی را نصیب سهامداران نماید.
وی ادامه داد: همچنین در این بازه زمانی، حجم صندوق‌های تحت مدیریت این شرکت نسبت به سال گذشته 84.2 درصد رشد داشته‌است. این رشد علاوه بر ایجاد درآمد از محل مدیریت منابع مذکور، ظرفیت این شرکت را در انتشار اوراق بدهی افزایش داده است.


سرکانیان در ادامه خاطرنشان کرد: به این ترتیب در دوره 9 ماهه ابتدای سال 1401 شاهد انتشار 61,290 میلیون ریال اوراق بدهی توسط شرکت بودیم که رشد 338 درصدی انتشار اوراق را نسبت به سال گذشته داشته‌است و توانسته سهم قابل توجهی از اوراق منتشره در بازار سرمایه را به خود اختصاص بدهد. این در حالیست که شرکت موافقت اصولی انتشار 110,850 میلیون ریال اوراق بدهی دیگر را نیز از سازمان بورس و اوراق بهادار دریافت نموده‌است. 


مدیرعامل تامین سرمایه بانک ملت در ادامه به برنامه‌های توسعه‌ای شرکت اشاره کرد و گفت: در راستای افزایش حجم منابع صندوق‌های تحت مدیریت این شرکت، امسال رونمایی از سامانه فراسود ملت انجام گرفت و برنامه توسعه این سامانه به یک سوپرمارکت مالی و ایجاد بستری برای ارایه دیگر خدمات مالی به سرمایه‌گذاران صندوق‌های این شرکت، از جمله خرید بیمه نامه و درخواست تسهیلات از طریق فراسود ملت در دستور کار تامین سرمایه بانک ملت قرار دارد.


یادآور می‌شود در این مجمع، مهدی وهاب‌پور به‌عنوان رییس مجمع، افشار سرکانیان به‌عنوان دبیر مجمع، سرکار خانم اثنی‌عشری به همراه جناب آقای احدی به‌عنوان نظار مجمع، با اکثریت آرای سهامداران به‌عنوان اعضای هیات‌رئیسه این مجمع انتخاب شدند. در این جلسه، موضوع تغییر سال مالی شرکت مورد تصویب قرار گرفت و بر این اساس پایان سال مالی «تملت» به 1401/10/30 تغییر کرد.