درخشش "تملت" در نیمه نخست سال
تاريخ: 1401/08/02
درخشش "تملت" در نیمه نخست سال
انتشار اطلاعات و صورت‌های مالی میاندوره‌ای 6 ماهه منتهی به 31 شهریورماه 1401 تامین سرمایه بانک ملت در حالی با درخشش همراه بود که این گزارش از منظر افزایش سودآوری، رشد درآمدهای عملیاتی، حجم بالای انتشار اوراق و جذب قابل‌توجه منابع در صندوق‌های تحت مدیریت شرکت از اهمیت بالایی برخوردار بود.
به گزارش روابط عمومی تامین سرمایه بانک ملت، بررسی جزییات عملکرد صورت‌های مالی حسابرسی نشده «تملت» طی دوره شش ماهه نخست سال جاری نشان می‌دهد که شرکت در این دوره موفق به کسب بیش‌از 450 میلیارد تومان درآمد عملیاتی شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل با 40 درصد افزایش روبه رو شده است. در این میان حدود 300 میلیارد تومان از کل درآمد مزبور به درآمد حاصل از ارایه خدمات بازارگردانی و سود اوراق بهادار تعلق دارد. همچنین درآمد حاصل از صندوق‌های سرمایه‌گذاری شرکت نیز در این دوره بیش‌از 100 میلیارد تومان بوده است.
در همین راستا تامین سرمایه بانک ملت در حوزه جذب منابع در صندوق‌های تحت مدیریت خود نیز فعالیت بسیار درخشانی داشت. به طوریکه کل خالص ارزش دارایی‌های تحت مدیریت صندوق سرمایه‌گذاری اوج ملت از 8.3 هزار میلیارد تومان در پایان اسفندماه 1400 به به بیش‌از 15 هزار و 800 میلیارد تومان در پایان شهریورماه امسال رسیده است. به عبارت دقیق‌تر بیش‌از 90 درصد جذب منابع جدید در این صندوق صورت گرفته است.
همچنین تامین سرمایه بانک ملت در حوزه انتشار اوراق بدهی نیز عملکرد قابل‌توجهی داشت؛ به طوریکه نه تنها در زمینه کسب موافقت اصولی انتشار اوراق بدهی از سوی سازمان بورس توانست رتبه نخست را در میان دیگر رقبا به خود اختصاص دهد، بلکه در زمینه انتشار اوراق نیز مقام اول را کسب کرد. بر این اساس حجم اوراق منتشر شده توسط «تملت» در نیمه نخست سال بیش‌از 5.3 هزار میلیارد تومان بوده است. این اوراق برای تامین مالی شرکت‌های کرمان موتور، صنایع سلولزی ماریناسان، کارخانجات تولیدی شیشه دارویی رازی، فولاد سپید فراب کویر و بهمن دیزل منتشر شده است. همچنین «تملت» در حال حاضر موافقت اصولی برای انتشار بیش از 11 هزار میلیارد تومان اوراق بدهی در دست دارد که در آینده منتشر خواهد شد.