کارنامه موفق تامین سرمایه بانک ملت
تاريخ: 1400/02/29

کارنامه موفق تامین سرمایه بانک ملت

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت تامین سرمایه بانک ملت برای تصویب صورت‌های مالی منتهی به پایان اسفندماه سال 1399در حالی روز شنبه اول خردادماه سال 1400 در دفتر مرکزی این شرکت برگزار می‌شود که در همین راستا گزارش‌های فعالیت هیئت‌مدیره و صورت‌های مالی در تاریخ 22 اردیبهشت ماه در سامانه کدال درج شد و به اطلاع عموم رسید.

به گزارش روابط عمومی شرکت تامین سرمایه بانک ملت تامین سرمایه بانک ملت در سال 1399 موفق به تامین مالی 7 پروژه از طریق اوراق بدهی جمعاٌ به مبلغ بیش‌از 110 هزار میلیارد ریال شد و شاهد رشدی معادل 274 درصد نسبت به دوره مشابه پیشین بوده‌است . انتشار 30 هزار میلیارد ریال اوراق برای فولاد مبارکه، 10 هزار میلیارد ریال اوراق برای صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس، 10 هزار میلیارد ریال اوراق برای شرکت توسعه نفت و گاز صبای کنگان، 40 هزار میلیارد ریال اوراق برای شرکت توسعه نفت و گاز صبااروند و همچنین 7.300 میلیارد ریال اوراق برای تامین مالی شهرداری شیراز و اصفهان از جمله تامین مالی های موفق شرکت در سال گذشته بود.

همچنین تامین سرمایه بانک ملت در روزهای پایانی اسفندماه 1399، موفق به تامین مالی 15 هزار میلیارد ریالی از طریق انتشار اوراق سلف موازی استاندارد برق صادراتی شرکت برق منطقه‌ای گیلان شد که این اوراق برای نخستین بار در کشور و از طریق بازار سرمایه منتشر شد.

در حوزه مشاور عرضه اوراق بهادار شرکت، مشاور تامین مالی پروژه های متعددی را در سال 1399 انجام داده که در این راستا می توان به مشاوره برای عرضه اوراق شرکت های صنایع پتروشیمی خلیج فارس و فولاد مبارکه و مشاوره برای عرضه سهام بانک ملت، بیمه ما، ملی صنایع مس، داروسازی امین و پارس خودرو اشاره کرد.

در حوزه مشاوره پذیرش اوراق بهادار 5 شرکت گروه مالی ملت، توسعه معین ملت، آریان کیمیاتک، سنگ آهن مرکزی و بانیار پلیمر گنبد را در سال 1399 در کارنامه خود دارد .

گفتنی است شرکت در سال 99 بالغ بر 148هزار میلیارد ریال خدمات بازارگردانی برای بنگاه‌های دولتی و خصوصی انجام داده است.

از سوی دیگر دارایی‌های تحت مدیریت سه صندوق‌ سرمایه گذاری بادرآمد ثابت شرکت (صندوق های بادرآمد ثابت اوج ملت، اندوخته ملت و آتیه ملت) در سال گذشته به بیش از 84 هزار میلیارد رسیده‌ که رشد 21 درصدی را نسبت به سال گذشته تجربه کرده است. همچنین دارایی‌های تحت مدیریت صندوق بازارگردانی تامین سرمایه بانک ملت با رشد قابل توجه در حدود 200 درصد به بیش از 40 هزار  میلیارد ریال رسیده است. صندوق قابل معامله افق ملت موفق به ثبت بازدهی 183 درصدی در سال گذشته شد که در مقایسه با عملکرد شاخص کل بورس در سال گذشته (بازدهی 155 درصدی نماگر اصلی بازار سهام در سال 99)،  بیش از 30 درصد سود بیشتر کسب کرده است. 

در مجموع سودآوری حاصل از عملیات شرکت از 4.500 میلیارد ریال در سال 98 به بیش‌از 5.730 میلیارد ریال رسیده و با رشد 27 درصدی همراه شده‌است. در همین راستا سود خالص «تملت» نیز بیش از 30 درصد رشد را در مقایسه با سال 98 تجربه کرده و به بیش‌از 5.300 میلیارد ریال رسید.