افزایش سرمایه 5 هزار میلیارد ریالی "تملت" در راه است
تاريخ: 1400/02/04
افزایش سرمایه 5 هزار میلیارد ریالی "تملت" در راه است
شرکت تامین سرمایه بانک ملت برنامه افزایش سرمایه بیش‌از 45 درصدی از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی را در دست اقدام دارد.
به گزارش روابط عمومی تامین سرمایه بانک ملت، افزایش سرمایه «تملت» از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی در راه است و به این ترتیب شرکت سرمایه خود را از 11 هزار میلیارد ریال به 16 هزار میلیارد ریال افزایش خواهد داد.
حسابرس و بازرس قانونی (موسسه حسابرسی هشیار بهمند) شرکت تامین سرمایه بانک ملت نظر مساعد خود را نسبت به گزارش توجیهی افزایش سرمایه اعلام کرد. بر این اساس هیات‌مدیره تامین سرمایه بانک ملت بر لزوم افزایش سرمایه از مبلغ 11 هزار میلیارد ریال کنونی به 16 هزار میلیارد ریال تاکید کرده و در این راستا حسابرس و بازرس قانونی شرکت نیز با بررسی گزارش توجیهی افزایش سرمایه، افزایش سرمایه مزبور را تایید کرده است.
این افزایش سرمایه 45.5 درصدی از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی به‌منظور بهبود نسبت‌های مقرر در دستورالعمل کفایت سرمایه نهادهای مالی، توسعه فعالیت های تامین مالی به‌واسطه افزایش ظرفیت شرکت جهت پذیرش تعهد پذیره‌نویسی و بازارگردانی اوراق بهادار و ارتقای سهم بازار در صنعت تامین مالی خواهد بود.
بدیهی است انجام افزایش سرمایه یادشده منوط به موافقت سازمان بورس و اوراق بهادار و تصویب مجمع عمومی فوق‌العاده بوده و در این خصوص اطلاع‌رسانی لازم صورت خواهد گرفت.