رشد قابل توجه درآمدهای "تملت" در مهرماه
تاريخ: 1399/08/07
رشد قابل توجه درآمدهای "تملت" در مهرماه
رشد قابل توجه درآمدهای شرکت تامین سرمایه بانک ملت در دوره مهرماه سبب شد تا این شرکت افزایش 120 درصدی را در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته تجربه کند و به بیش از 55 میلیارد تومان درآمد دست یابد.
به گزارش روابط عمومی تامین سرمایه بانک ملت، عملکرد دوره یک ماهه منتهی به پایان مهرماه سال جاری «تملت» با شناسایی بیش از 55 میلیارد و  107 میلیون تومان درآمد منتشر شد. مقایسه عملکرد مهرماه تامین سرمایه بانک ملت با دوره مشابه سال گذشته نشان از رشد 120 درصدی دارد. به طوریکه شرکت در مهرماه سال 98، درآمدی بالغ بر 25 میلیارد تومان شناسایی کرده بود.
همچنین بررسی فعالیت «تملت» از ابتدای سال جاری تا پایان مهرماه، نشان از کسب درآمد در حدود 340 میلیارد تومانی این شرکت دارد که در مقایسه با دوره 7 ماهه سال گذشته، رشد 46 درصدی را تجربه کرده است. جزئیات عملکرد تامین سرمایه بانک ملت در مهرماه امسال نشان از آن دارد که بخش عمده ای از درآمد این شرکت به درآمد حاصل از ارائه خدمات بازارگردانی و سود اوراق بهادار اختصاص دارد. به طوریکه این خدمات، درآمدی بالغ بر 46 میلیارد تومان برای «تملت» به همراه داشته است. همچنین شرکت در این ماه بیش از 9 میلیارد تومان درآمد از صندوقهای سرمایه گذاری تحت مدیریت خود در بازار سرمایه کسب کرده است.
همچنین بر اساس گزارش منتشره، کارگزاری بانک ملت در دوره 6 ماهه نخست سال جاری توانسته 70 میلیارد تومان سود خالص محقق کند. از آنجا که 51 درصد از سهام این کارگزاری متعلق به «تملت» است، از این ناحیه نیز بر درآمدهای شرکت افزوده خواهد شد.
در همین راستا تامین سرمایه بانک ملت در مهرماه گزارش اطلاعات و صورت های مالی دوره 6 ماهه نخست سال جاری (حسابرسی نشده) را بر سایت اطلاع رسانی کدال منتشر کرد که اکنون در حال آماده سازی گزارش حسابرسی شده است که به محض نهایی شدن از طریق کدال منتشر خواهد شد.
از دیگر اتفاقات مهم پیرامون «تملت» در مهر ماه، می توان به صدور رای دادگاه در خصوص پرونده بیمه نوین اشاره کرد. بر این اساس طرح دعوای از سوی این شرکت بر علیه «تملت» از سوی دادگاه رد شد.