افزایش سرمایه 57 درصدی "تملت" تصویب شد
تاريخ: 1399/07/27
افزایش سرمایه 57 درصدی "تملت" تصویب شد
مجمع عمومی عادی فوق العاده شرکت تامین سرمایه بانک ملت، افزایش سرمایه 57 درصدی شرکت را تصویب کرد. به این ترتیب سرمایه "تملت" از 7 هزار میلیارد ریال به 11 هزار میلیارد ریال افزایش یافت.

به گزارش روابط عمومی تامین سرمایه مجمع عمومی عادی فوق‌العاده «تملت» صبح امروز 27 مهرماه با حضور حدود 85 درصد از سهامداران برگزار شد. در حالی موضوع این مجمع تصویب افزایش سرمایه 57 درصدی تامین سرمایه بانک ملت بود که مجمع پس از استماع گزارش فعالیت شرکت در نیمه نخست سال 1399 و همچنین گزارش حسابرس و بازرس قانونی، با این موضوع موافقت کرد. به این ترتیب تامین سرمایه بانک ملت با رسیدن به سرمایه 11 هزار میلیارد ریالی، به بزرگترین شرکت تامین سرمایه فعال در کشور از لحاظ سرمایه، تبدیل شد.
در این جلسه مهدی وهاب‌پور به نمایندگی از گروه مالی ملت ، ریاست مجمع را بر عهده گرفت. امیر شفیعی و  رضا نازی نیز به عنوان ناظر مجمع انتخاب شدند. سید روح‌اله حسینی مقدم، مدیرعامل شرکت تامین سرمایه بانک ملت نیز دبیری جلسه را بر عهده گرفت. پس از قرائت گزارش عملکرد هیات مدیره مربوط به نیمه نخست سال 1399 توسط مدیرعامل، گزارش حسابرس و بازرس قانونی شرکت ارائه شد. نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار نیز به صورت برخط در این جلسه حضور داشت. در نهایت نیز افزایش سرمایه «تملت» از مبلغ 7هزار میلیارد ریال به 11 هزار میلیارد ریال از محل آورده نقدی با سلب حق تقدم از سهامداران فعلی و اعطای سهام جایزه به سهامداران اولیه از محل صرف سهام مورد تصویب قرار گرفت.
در این جلسه سید روح‌اله حسینی مقدم، مدیرعامل تامین سرمایه بانک ملت به ارائه توضیحاتی درخصوص افزایش سرمایه شرکت پرداخت و گفت: بهبود نسبت‌های مقرر در دستورالعمل کفایت سرمایه نهادهای مالی از جمله دلایلی بود که تصمیم به افزایش سرمایه در شرکت گرفته شد. به این ترتیب قادر خواهیم بود تا برخورداری از پشتوانه مناسب مالی به صورت سرمایه ثبت شده شرکت در کنار اتخاذ تصمیمات بهینه در خصوص قبولی تعهد اوراق بهادار منتشر شده توسط ناشران نیز فعالیت بهتری داشته باشیم.
وی در ادامه محل تامین افزایش سرمایه 57 درصدی «تملت» را سلب حق تقدم از سهامداران فعلی و اعطای سهام جایزه به سهامداران اولیه از محل صرف سهام عنوان کرد و افزود: این روش نه تنها کاهش هزینه‌های جانبی از جمله کاهش هزینه متعهد پذیره‌نویسی را به دنبال دارد، بلکه به دلیل کاهش دوره 60 روزه پذیره‌نویسی، در زمان سریع‌تری اجرایی خواهد شد.
مدیرعامل «تملت» در ادامه با اشاره به عملکرد شرکت در نیمه نخست سال 1399، گفت: تامین سرمایه بانک ملت در دوره 6 ماهه نخست سال جاری موفق به تامین مالی تعداد 6 پروژه (طی 9 مرحله) جمعاً به مبلغ 97 هزار و 300 میلیارد ریال شد که بیانگر رشد 224 درصدی ارائه خدمات در این حوزه در مقایسه با سال 1398 است.
وی در ادامه به عملکرد صندوق‌های سرمایه‌گذاری تحت مدیریت شرکت اشاره کرد و گفت: سه صندوق با درآمد ثابت تحت مدیریت تامین سرمایه بانک ملت یعنی صندوق‌های اندوخته ملت، اوج ملت و آتیه با برخورداری از 87.7 هزار میلیارد ریال ارزش دارایی، از جمله صندوق‌های برتر فعال در بازار سرمایه هستند.
به گفته حسینی مقدم، افزایش 6.4 برابری دارایی‌های تحت مدیریت صندوق بازارگردانی شرکت تامین سرمایه بانک ملت در دوره یک ساله اخیر نیز از دیگر عملکردهای موفق بوده است. همچنین عبور ارزش روز دارایی‌های صندوق بازارگردانی ملت از 48 هزار میلیارد ریال، سبب شده تا این صندوق به بزرگترین صندوق بازارگردانی فعال در کشور تبدیل شود. ضمن اینکه با توجه به مصوبه اخیر سازمان بورس و الزام شرکت‌ها در بکارگیری بازارگردان، این صندوق آمادگی بازارگردانی برای تمامی سهام فعال در بازار سرمایه را داراست.
مدیرعامل «تملت» در ادامه به بررسی عملکرد مالی شرکت پرداخت و گفت: سود خالص شرکت در نیمه نخست سال جاری به بیش از 2هزار و 400 میلیارد ریال رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل، 36.5 درصد رشد را تجربه کرده است.