تامین سرمایه بانک ملت

search mellat
پتانسیل مشارکت مردمی در اجرای پروژه‌های شهری
تاریخ : 1398/09/13 , ساعت
پتانسیل مشارکت مردمی در اجرای پروژه‌های شهری
پنل تخصصی تأمین مالی پروژه‌های شهری در اولین نمایشگاه فرصت‌های سرمایه‌گذاری و اقتصادی شهری با حضور روح الله حسینی مقدم عضو شورای عالی بورس و مدیرعامل تامین‌سرمایه بانک ملت در مشهد برگزار شد.
عصر روز 13 آذرماه 1398، در اولین نمایشگاه فرصت‌های سرمایه‌گذاری و اقتصادی شهری، پنل تخصصی با عنوان تأمین مالی پروژه‌های شهری با حضور رضا خواجه‌نائینی معاون مالی شهرداری مشهد، روح‌الله حسینی مقدم عضو شورای عالی بورس و مدیرعامل تامین‌سرمایه بانک ملت، امیر هامونی مدیرعامل شرکت فرابورس ایران و امیر تقی‌خان‌تجریشی عضو هیات مدیره بورس اوراق بهادر ایران در مشهد برگزار شد.در این پنل تخصصی دکتر روح‌الله حسینی مقدم عضو شورای عالی بورس و مدیر عامل تامین‌سرمایه بانک ملت، با انتقاد از عدم توجه به بازار اولیه گفت: همه ما در بازار ثانویه تجربه خوبی داریم اما تا به حال در توسعه بازار اولیه کاری نکرده‌ایم. وی ضمن تاکید بر لزوم اجرای روش‌های متفاوت تأمین مالی در شهرها افزود: البته در بازار ثانویه هم از تنها ابزاری که استفاده می‌کنیم اوراق مشارکت است زیرا دولت در آن سهم پنجاه درصدی دارد.
مدیرعامل تامین‌سرمایه بانک ملت با ارائه پیشنهادی افزود: باید اجرای پروژه‌ها را به مردم سپرد و آن‌ها را برای ساخت شهرها درگیر کرد، اگرچه در ابتدا باید با تجربه پروژه‌های کوچک نتایج قابل دفاعی بگیریم و بعد به سراغ پروژه‌های بزرگ برویم.
در ادامه این نشست، هامونی مدیرعامل شرکت فرابورس گفت: یکی از چالش‌ها، سود شرکت‌های همکار با شهرداری می‌باشد چرا که بسیاری از پروژه‌ها حاشیه سود بسیار پایینی دارد. وی همچنین در ادامه این انتقاد را مطرح کرد : زمانی که شهرداری پنجاه درصد خود را می‌آورد، دولت در ارائه سهم پنجاه درصدی خود تعلل می‌کند.
تجریشی عضو هیأت مدیره بورس اوراق بهادار نیز گفت: ما باید به سمت به کارگیری ابزارهای نو در سرمایه‌گذاری برویم و از روش‌های سنتی عبور کنیم. وی افزود: می توان در این راه از کمک‌های بین المللی نیز بهره برد.در شرایط کنونی قرار نداشتن مدیریت شهری در نوک پیکان تحریم، ظرفیت جدیدی برای استفاده پدید آورده که می‌توان برای تأمین مالی پروژه‌ها نیز از آن بهره‌مند شد.
 
 
 
  آخرین اخبار
  تامین مالی-تامین سرمایه بانک ملت مشاور پذیرش "آریا"
  به گزارش مدیریت ارتباطات فرابورس ایران، در نخستین روزهای آخرین ماه بهار، شرکت پلیمر آریا ساسول با نماد «آریا» بر تابلو معاملاتی فرابورس ایران قرار گرفت تا با عرضه اولیه بخشی از سهام خود به طور رسمی وارد بازار دوم فرابورس شود، گفتنی است شرکت تامین سرمایه بانک ملت، مشاور پذیرش شرکت پلیمر آریا ساسول در ورود به بازار سرمایه می‌باشد.
  تاریخ : 1399/03/07
  بیشتر
  مدیریت دارایی-بازده 40 درصدی صندوق سرمایه‌گذاری افق ملت در اردیبهشت‌ماه
  صندوق سرمایه‌گذاری افق ملت، قابل معامله در بورس، در یک‌ماهه منتهی به 1399/02/31 بازدهی 40 درصدی را ثبت نمود.
  تاریخ : 1399/03/07
  بیشتر