حضور فعالانه تامین سرمایه بانک ملت در چهارمین نمایشگاه حمایت از ساخت داخل درصنعت پتروشیمی، پالایش و پتروپالایش
تاريخ: 1401/11/30

حضور فعالانه تامین سرمایه بانک ملت در چهارمین نمایشگاه حمایت از ساخت داخل درصنعت پتروشیمی، پالایش و پتروپالایش

شرکت تامین سرمایه بانک ملت با حضور فعالانه در چهارمین نمایشگاه حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی، پالایش و پتروپالایش به معرفی خدمات خود، در راستای تأمین مالی پروژه‌های این صنعت پرداخت.

به گزارش روابط عمومی تامین سرمایه بانک ملت هفته گذشته جزیره کیش میزبان نمایشگاه حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی، پالایش و پتروپالایش به میزبانی گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس بود.
شرکت تامین سرمایه بانک ملت به عنوان یکی از بزرگترین و معتبرترین شرکت‌های تامین سرمایه در کشور با حضور فعالانه در این نمایشگاه و ارتباط با مدیران شرکت‌های حاضر در این رویداد بزرگ، راهکارها و پیشنهادهای نوین خود را برای مشاوره و تامین مالی مطرح نمود.
این نمایشگاه با حضور بیش از 300 شرکت ایرانی و با شعار «ایرانی بسازیم، ایران را بسازیم» در روز های 24 تا 26 بهمن ماه برگزار شد که یکی از مهمترین اهداف آن معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری و نقش بانک‌ها و بازار سرمایه در تأمین مالی طرح‌ها و پروژه‌های صنایع مرتبط با پتروشیمی، پالایش و پتروپالایشی بود. 
گفتنی است تأمین سرمایه بانک ملت مجموعه‌ای پویا با نگاهی سیستمی، متشکل از نیروهای خبره با سابقة درخشان و دارای ساختاری چابک و کارا، همواره پیشگام در طراحی، عرضه و ترویج ابزارهای نوین مالی در بازار سرمایه کشور بوده‌است که با طیف متنوعی از خدمات نظیر تأمین مالی از طریق بازارهای اولیه و ثانویه، مشاوره‌های ادغام و تملک و تجدید ساختار به بالندگی بیشتر پروژه‌های داخلی کمک کرده است.

 

نقش شرکت‌های تأمین سرمایه در تأمین مالی شرکت‌های ایرانی 
نمایشگاه «حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی، پالایش و پتروپالایش» فرصتی شد تا حضور همزمان شرکت‌های این حوزه با شرکت‌های تامین سرمایه از جمله یکی از معتبرترین آن‌ها یعنی «تامین سرمایه بانک ملت» ارتباط هرچه بیشتر بخش تولید و تامین سرمایه را تسهیل نماید، چرا که شرکت‌های تأمین سرمایه می‌توانند به عنوان کاراترین نهاد مالی تأمین‌کننده منابع برای انواع پروژه‌ها، سهم عمده‌ای در حرکت موتور رشد اقتصادی کشور داشته ‌باشند. این شرکت‌ها با کاربست و چرخش آگاهانۀ سرمایه، منجر به بهبود فضای کسب‌و‌کار، اشتغال‌زایی، رشد اقتصاد و نوآوری و کارآفرینی خواهند شد.  شرکت‌های تأمین سرمایه‌، با بررسی ساختار مالی، وضعیت عملکرد و سودآوری و همچنین برنامه‌های آتی در خصوص بهره‌برداری از طرح‌ها و پروژه‌های متقاضیان تامین مالی، مناسب‌ترین و کم هزینه‌ترین روش تأمین مالی را پیشنهاد و اجرایی می‌سازند. 

 

مهم‌ترین فعالیت‌های شرکت تأمین سرمایه بانک ملت در راستای تأمین مالی شرکت‌ها و پروژه‌ها
«تأمین سرمایه بانک ملت» مجموعه‌ای با سابقه و البته یکی از بزرگترین و معتبرترین شرکت‌ها در زمینه تامین مالی است که در این راستا خدمات تامین مالی قابل ارائه توسط این شرکت عبارتند از:

  • تأمین مالی از طریق انتشار اوراق بدهی: در این حوزه در سال‌های اخیر با انتشار انواع اوراق بدهی همچون اوراق اجاره، مرابحه، خرید دین، سلف،... به تامین مالی صدها هزار میلیارد ریالی شرکت‌های تولید‌کننده ایرانی از جمله:  شرکت‌های معدنی و صنعتی گل‌گهر، بهمن دیزل، فولاد سپید فراب کویر، پتروپاک مشرق زمین، شیشه دارویی رازی، صنایع سلولزی ماریناسان، کرمان موتور، سولیکو کاله و...  پرداخته‌ است.

  • تأمین مالی از طریق انتشار اوراق سرمایه‌ای: در این حوزه نیز با ارائه خدمات مربوط به پذیرش و عرضه سهام شرکت‌ها در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران و هم‌چنین خدمات افزایش سرمایه شرکت‌ها از طریق بازار سرمایه را به منظور تامین مالی ده‌ها شرکت ایرانی به انجام راسانده است.
    برای دریافت مشاوره تامین مالی و اطلاع از اینکه تأمین سرمایه‌بانک ملت چگونه می‌تواند به تأمین مالی پروژه‌ و شرکت شما کمک نماید، با ما تماس بگیرید.