گرامیداشت یازدهمین سالروز تاسیس تامین‌ سرمایه بانک‌ ملت
تاريخ: 1400/11/04

گرامیداشت یازدهمین سالروز تاسیس تامین‌ سرمایه بانک‌ ملت

شرکت‌ تامین‌ سرمایه بانک‌ ملت یازدهمین سالروز تاسیس فعالیت خود را با حضور مدیر‌عامل، اعضای هیئت‌مدیره، مدیران ارشد و پرسنل خود گرامی داشت.

شرکت تامین‌سرمایه بانک‌ملت یازدهمین سالروز فعالیت خود را مصادف با 28ام دی‌ماه 1400 طی برگزاری مراسمی با حضور مدیر‌عامل، اعضای هیئت‌مدیره، مدیران ارشد و پرسنل خود گرامی داشت. در این مراسم، افشار سرکانیان مدیرعامل تامین‌ سرمایه بانک‌ ملت ضمن تبریک سالروز تاسیس، به تبیین برنامه‌های توسعه‌ای شرکت در سال پیش‌رو پرداخت و از تلاش‌ تمامی واحدها در راستای نیل به دستاوردهای شرکت در طول یازدهمین دوره فعالیت، تقدیر به عمل آورد. در ادامه آقای نصر‌اصفهانی، معاون مدیرعامل بانک ملت در امور شرکت‌ها و سرمایه‌گذاری‌ها به نقش مهم تامین سرمایه در آینده اقتصاد کشور اشاره کرد و پس از آن آقای دیبایی، رییس هیئت‌مدیره به تبیین اهداف و جایگاه شرکت تامین‌سرمایه بانک‌ملت پرداخت.
مدیرعامل تامین سرمایه در ابتدا ضمن تبریک سالروز تاسیس شرکت به بررسی برنامه‌های توسعه‌ای پرداخت، اهم برنامه‌های توسعه‌ای که ایشان مطرح نمودند شامل: افزایش حجم تامین مالی از طریق بازار سرمایه با تمرکز بر صنایع برتر و بامزیت کشور (از جمله؛ صنایع نفت، گاز، پتروشیمی، فولاد و انرژی) و همچنین مشتریان ویژه و ارزنده بانک ملت است.
استفاده حداکثری از ابزارهای دیجیتال و نوین در توسعه کسب و کار شرکت دانست و تاکید کرد: ایجاد ارتباط مناسب و یکپارچه بین بسترهای سخت‌افزاری و نرم‌افزاری موجود بانک ملت، کارگزاری، تامین سرمایه و سایر شرکت های گروه در راستای افزایش پاسخ‌دهی و رضایت‌مندی مشتریان و ذینفعان از دیگر موارد مهم است.
طراحی ابزارهای جدید متناسب با نیاز مشتریان و شرایط بازار، استفاده از صندوق‌های سهامی عام پروژه، تاسیس و استفاده از سبدگردانی اختصاصی در راستای تکمیل زنجیره ارزش در حوزه بازار سرمایه، استفاده از ابزارهای مشتقه از جمله قراردادهای اختیار معامله برای سهام بانک ملت و شرکت های بورسی گروه و توسعه تبلیغات و استفاده از فضای محیطی، رسانه‌ای و مجازی در اختیار بانک ملت از دیگر موارد بود.
سرکانیان، راه‌اندازی صندوق‌های کالایی، صندوق بخشی و صندوق مخاطره‌پذیر (VC) را از دیگر اقدامات توسعه‌ای برشمرد و تاکید داشت: تحقق این برنامه‌ها نیازمند داشتن نیروی انسانی جوان، خلاق، توسعه‌گرا، همراه، همدل و متعهد است.
مدیرعامل تامین سرمایه بانک ملت در ادامه خاطرنشان کرد: امید است با تحقق برنامه‌های مزبور و توسعه هر چه بیشتر شرکت، شاهد بهبود عملکرد تامین سرمایه بانک ملت باشیم و بتوانیم سهم بازار این شرکت را در بازار سهام افزایش دهیم. تا بدین ترتیب رضایت خاطر سهامداران محترم «تملت» را به دنبال داشته باشیم.

همیشه در قله افتخار
در ادامه اقای نصر اصفهانی، معاون مدیرعامل بانک ملت در امور شرکت‌ها و سرمایه‌گذاری‌ها ضمن تشکر از اعضای هیئت‌مدیره، سنگ زیربنای تامین سرمایه بانک ملت را مرهون تلاش‌های صورت گرفته در این سال‌ها توسط مدیران عامل، اعضای هیئت‌مدیره و کارمندان دانست و گفت: نکته بسیار مهم این است که باید بانک ملت را یک گروه بزرگ بدانیم که تمامی شرکت‌های زیرمجموعه در این گروه جای می‌گیرند. 
وی در ادامه به نقش مهم تامین سرمایه در آینده کشور اشاره کرد و گفت: در آینده نقش تامین سرمایه بسیار بسیار حائز اهمیت خواهد بود. در راستای نیل به این هدف باید گیوه‌ها را ورکشید و همه همکاران باید محکم قدم بردارند که به آن نتیجه غائی که همان تثبیت جایگاه برتری و افزایش سودآوری مجموعه بانک ملت است، دست یابیم.
نصر اصفهانی در ادامه ورود به مباحت تامین مالی به صورت کنسرسیومی را مورد اشاره قرار داد و افزود: در مباحث تسهیلات بانک و کل مجموعه اقتصادی کشور، مواردی از جمله «ذی‌نفع واحد» و «نسبت کفایت سرمایه» مطرح است. به عبارت دقیق‌تر برخی پروژه‌های اقتصادی بسیار بزرگ هستند که در این راستا هیچ تامین سرمایه و هیچ بانکی اجازه‌ی ورود به این پروژه به صورت صد درصد را نمی‌دهد. درنتیجه ما باید با سایر بانک‌ها به صورت کنسرسیومی وارد شویم و یک قسمتی را ما تامین کنیم و یک قسمتی هم توسط آن بانک‌ها تامین شود.
وی در ادامه تاکید کرد: در چنین شرایطی شرکت تامین سرمایه بانک ملت می‌تواند به عنوان یک بازوی فنی و تخضضی در حوزه بازار سرمایه وارد شود و قسمت مهمی از این بار را از روی دوش بانک بردارد. 
نصراصفهانی در ادامه با اشاره به اینکه با وجود تلاش‌‎های صورت گرفته طی سال‌های اخیر، همچنان از ظرفیت کامل تامین سرمایه بانک ملت، استفاده نشده، گفت: باید وجود شرکت تامین سرمایه را در شعب‌ بانک توسعه دهیم و تمامی همکاران بانک ملت از وجود چنین ظرفیت بالایی در این شرکت اطلاع پیدا کنند. به خصوص ابزارهای تامین مالی در شعب بزرگ بانک بسیار مثمرثمر خواهد بود.
وی در ادامه تاکید کرد: امید است به این افق بلندمتی که توسط هیئت‌مدیره محترم و مدیرعامل محترم ترسیم شده، دست یابیم و همیشه در قله‌ی افتخار باشیم.

بهره‌مندی از نیروی انسانی متخصص
آقای ابوطالب دیبایی، معاون اعتباری بانک ملت و رییس هیئت‌مدیره تامین سرمایه بانک ملت نیز در ادامه وجود نیروهای متخصص در شرکت را از مهمترین ارزش‌ها دانست و گفت: وجود نیروهای ارزشمند، توانمند، شایسته و متخصصی که در شرکت تامین سرمایه بانک ملت فعال هستند، قطعا آینده‌ای روشن‌تر و روزهای بهتر از گذشته را رقم خواهد شد.
وی در ادامه افزود: شرکت طی این 11 سال فعالیت، فراز و نشیب های فراوانی را تجربه کرده است. در مواردی عملکرد مثبت داشته و در برخی موارد نیز ضعف داشته‌ایم که انشاء‌الله آن ضعف‌ها برطرف و رفع شود. در واقع باید نقاط قوت‌مان را تقویت کنیم و بتوانیم به آن روزهای آرمانی برای شرکت تامین سرمایه دست یابیم. 
دیبایی ادامه داد: شرکت تامین سرمایه بانک ملت یکی از مهم‌ترین، موثرترین و به‌نوعی بهترین شرکت‌های گروه بانک است که وجود نیروهای متخصص انصافا از ویژگی‌های این شرکت هست. بر این اساس انتظار داریم که انشاء‌الله شرکت تامین سرمایه بانک ملت هم مانند خود بانک ملت رتبه‌ی اول را داشته باشد.
به گفته رییس هیئت‌مدیره، تامین سرمایه بانک ملت می‌بایست چه در زمینه خدمات تامین مالی و چه در زمینه خدمات مدیریت دارایی تقویت شود و برای جذب منابع بیشتر تلاش کند.

 

 

تملت را در اینستاگرام دنبال کنید