رونمایی از تمبر یادبود دهمین سالروز تاسیس شرکت تامین سرمایه بانک ملت
تاريخ: 1399/11/11

رونمایی از تمبر یادبود دهمین سالروز تاسیس شرکت تامین سرمایه بانک ملت

مراسم رونمایی از تمبر یادبود دهمین سالروز تاسیس شرکت تامین سرمایه بانک ملت امروز با حضور مدیرعامل بانک ملت، اعضای هیات مدیره و همچنین مدیرعامل تامین سرمایه ملت صورت گرفت. در این مراسم ضمن ارائه گزارشی از عملکرد شرکت طی این ده سال و چشم انداز آتی، نشانی به مناسبت همین روز به محمد بیگدلی و علیرضا ابراهیم‌پور مدیران عامل بانک ملت و گروه مالی ملت تقدیم و از تمبر یادبود رونمایی شد.
به گزارش روابط عمومی تامین سرمایه بانک ملت، روح‌اله حسینی مقدم مدیرعامل تامین سرمایه بانک ملت با قدردانی از زحمات تمامی همکاران و افرادی که در این سال‌ها مسئولیت راهبری شرکت را بر عهده داشته‌اند، به دستاوردهای مطلوب این شرکت طی سال‌های گذشته اشاره کرد و گفت: تامین سرمایه بانک ملت جهت ارائه خدمات مطلوب بانکداری سرمایه‌گذاری بانک ملت به مشتریان این بانک و سایر ذینفعان به خود می‌بالد. امید می‌رود در همین مسیر به عنوان بازوی بانک ملت در حوزه ارائه خدمات بانکداری سرمایه‌گذاری نقش آفرین باشد.
وی در ادامه افزود: تامین سرمایه بانک ملت موفق شده تا انتشار حداقل 21 هزار میلیارد تومان انواع اوراق بهادار با درآمد ثابت را در کارنامه 10 سال اخیر خود ثبت کند و این رکورد درخشان برای مشتریان و بنگاه‌های اقتصادی، گامی مثبت در جهت تامین مالی بوده است.
حسینی‌ مقدم در ادامه با اشاره به اینکه انتشار این میزان اوراق یک نوع رکورد محسوب می‌شود، افزود: در همین راستا طی نیمه نخست سال جاری امکان انتشار 97 هزار میلیارد ریال اوراق برای مشتریان و بنگاه های بزرگ بورسی میسر شده است.
مدیرعامل «تملت» در خصوص اقدامات حوزه مدیریت دارایی نیز توضیح داد: درحال حاضر ارزش صندوق‌های تحت مدیریت شرکت تامین سرمایه بانک ملت به بیش از 12 هزار میلیارد تومان می‌رسد که از بستر کمک و همیاری بانک ملت و ظرفیت های شرکت این امکان بوجود آمده و انتظار می‌رود افزایش پیدا کند.

حسینی مقدم با اشاره به سرمایه کنونی 1.1 هزار میلیارد تومانی تامین سرمایه بانک ملت از دستور کار افزایش سرمایه برای داشتن بنیه لازم انتشار اوراق بنگاه‌های اقتصادی و رعایت حداقل کفایت سرمایه خبر داد و گفت: در این خصوص رایزنی‌ها با هیات‌مدیره در جریان است و برنامه هایی برای افزایش سرمایه در دست اقدام است.
وی عنوان کرد: با پیگیری‌ها طی سال قبل نماد شرکت در بازار دوم معاملات بورس تهران درج و عرضه اولیه سهام انجام شد و اکنون در کنار بانک ملت، سهامداران دیگری هم وجود دارند که امکان پاسخگویی و مسئولیت را بیشتر و سنگین تر می‌کند. مجموعه بانک ملت تلاش داشته شرکت‌ها را به نوعی آماده ورود به بازار سهام کند ضمن اینکه خدمات و ابزارهای متنوعی در «تملت» فراهم شده است.
در ادامه این مراسم محمد بیگدلی مدیرعامل بانک ملت نیز با اشاره به عملکرد مطلوب و قابل قبول تامین سرمایه بانک ملت گفت: «تملت» یکی از بزرگترین شرکت‌های تامین سرمایه محسوب می‌شود که برند آن با حمایت بانک ملت شناخته و تقویت می‌شود. 
وی در ادامه با اشاره به اینکه این بانک بزرگ بورسی دراکثر پروژه‌ها از جمله پارس جنوبی، پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس، پالایشگاه بید بلند مشارکت داشته است، به لزوم حضور شرکت‌هایی برای کمک به تامین مالی در زنجیره خدمات بانک تاکید کرد و افزود: تامین سرمایه بانک ملت با این هدف تاسیس شد تا به تولیدکنندگان در عرصه اقتصادی همکاری داشته باشد.
بیگدلی در ادامه خاطرنشان کرد: تقارن دهمین سالروز تاسیس تامین سرمایه بانک ملت با سالگرد پیروزی انقلاب به فال نیک گرفته می‌شود تا بانک و تامین سرمایه در کنار هم بدرخشند و در تامین مالی پروژه‌ها، ایجاد اشتغال، توسعه اقتصادی و رفع مشکلات همچنان پیشرو باشد.