بازدید مدیرعامل بانک ملت از تامین سرمایه بانک ملت
تاريخ: 1399/05/30

بازدید مدیرعامل بانک ملت از تامین سرمایه بانک ملت

دکتر محمد بیگدلی مدیرعامل بانک ملت، از شرکت تامین سرمایه بانک ملت بازدید کردند.
به گزارش روابط عمومی تامین سرمایه بانک ملت، در این بازدید دکتر محمد بیگدلی مدیرعامل بانک ملت به همراه علی‌اکبر صابریان مدیر امور روابط عمومی از شرکت تامین سرمایه بانک ملت دیدن کرد و با مدیران و کارشناسان حاضر در این شرکت به گفت و گو پرداخت.
دکتر بیگدلی با تشکر از زحمات هیات مدیره تامین سرمایه بانک ملت، نیاز به تامین مالی بخش خصوصی را یکی از مهمترین اقدامات در اقتصاد کشور برشمرد و گفت: تامین سرمایه درگردش بسیاری از شرکت‌های بزرگ تولیدی و محدودیت‌های قانونی موجود در پرداخت تسهیلات جدید، را می توان با پتانسیل‌های موجود در بازار سرمایه و برخورداری از اوراق متعدد، مرتفع کرد. در این راستا شرکت‌های تامین سرمایه نقش بسیار مهمی در ایجاد پل ارتباطی میان بخش خصوصی و بازار سرمایه در نیل به این هدف خواهند بود.
وی در ادامه افزود: ضمن این که نه تنها می توان با استفاده از توانمندی‌های موجود در شرکت تامین سرمایه بانک ملت، به حفظ و جذب مشتریان بانک ملت کمک کرد، بلکه نقش مهمی در جذب مشتریان سایر بانک‌های فعال در کشور نیز ایفا کرد.
دکتر بیگدلی تامین سرمایه بانک ملت را بازوی کمکی بسیار مناسبی برای بانک ملت برشمرد و گفت: بررسی عملکرد تامین سرمایه بانک ملت نشان از اقدامات بسیار مناسب ، مفید و توسعه‌ای دارد.
مدیرعامل بانک ملت با تاکید بر پیشرو بودن تامین سرمایه بانک ملت و حفظ این جایگاه، عنوان کرد: امیدواریم با تداوم این تلاش‌ها، نه تنها جایگاه برتر «تملت» در بازار سرمایه حفظ شود، بلکه در مدیریت دارایی ، ایجاد تنوع در تولید خدمات و محصولات جدید نیز تلاش شود.

تامین سرمایه؛ چشم تیزبین بانک
در ادامه این جلسه، سید ابوطالب دیبائی ، رییس هیات مدیره تامین سرمایه بانک ملت با اظهار این مطلب که تامین سرمایه به عنوان چشم تیزبین بانک عمل خواهد کرد، گفت: فعالیت شرکت‌های تامین سرمایه، مهمتر از عملکرد بانک‌هاست؛ زیرا از یک سو می‌توانند با بازار پول در ارتباط باشند و از سوی دیگر ارتباط تنگاتنگی با بازار سرمایه داشته باشند.
وی ادامه داد: به این ترتیب تامین سرمایه بانک ملت قادر خواهد بود تا مسیر آینده این دو بازار (پول و سرمایه) را رصد کند و کمک شایانی به توسعه بانک ملت داشته باشد.
دیبائی در ادامه به اقدامات مهم تامین سرمایه در مدت اخیر اشاره کرد و یکی از مهمترین موارد را توسعه بازاریابی عنوان کرد و افزود: اعضای هیات مدیره تامین سرمایه بانک ملت در راستای توسعه هر چه بیشتر شرکت ، همکاری و همراهی مناسبی دارند. به طوریکه نقش مهم هیات مدیره در حضور فعال‌تر و هر چه بیشتر در عرصه‌های اقتصادی، بسیار پررنگ است.
نگاهی به برنامه‌های «تملت»
در ادامه نیز سید روح‌اله حسینی مقدم، مدیرعامل شرکت تامین سرمایه بانک ملت به ارائه گزارشی در خصوص عملکرد شرکت، برنامه‌های صورت گرفته در سال گذشته و همچنین اقدامات انجام شده از ابتدای سال 1399 تا کنون پرداخت و گفت: شرکت تامین سرمایه بانک ملت در راستای رسالت حرفه‌ای خود و با توجه به تجارب و تخصص خود توانسته نقش بسزایی در توسعه ابزارهای مالی ایفا کند.
وی در ادامه افزود: در حوزه تامین مالی توانسته‌ایم جایگاه اول در انتشار اوراق بدهی را ابتدای سال جاری تاکنون کسب کنیم. به طوری‌ که در مدت 5ماهه نخست سال جاری بیش از 72 هزار و 300 میلیارد ریال انتشار اوراق برای تامین مالی بخش خصوصی با مشارکت تامین سرمایه بانک ملت انجام شده است.
وی در ادامه افزود: شرکت تامین سرمایه بانک ملت با مدیریت انواع صندوق‌های سرمایه‌گذاری توانسته است به تمامی طیف‌ها و سلایق سرمایه‌گذاران از لحاظ درجه ریسک‌‌پذیری پاسخ دهد. با عنایت به عملکرد مطلوب مدیریت صندوق در کسب بازدهی مطمئن و پایدار از ابتدای سال 1399 تا کنون و همچنین ایجاد زیرساخت‌های مناسب برای افزایش رضایتمندی مشتریان از طریق استقرار سامانه پاسخگوئی مشتریان و سامانه فراسود، منابع تحت مدیریت شرکت با رشد قابل توجهی همراه شده است.
حسینی مقدم ادامه داد: علاوه بر این شرکت تامین سرمایه بانک ملت به پشتوانه عملکرد قابل توجه در مدیریت صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت و همچنین حضور فعالانه در بازار سهام توسط صندوق قابل معامله افق ملت نقش مهمی در افزایش نقدشوندگی واحدهای سرمایه‌گذاری داشته است.
به گفته مدیرعامل «تملت» مجموع خالص ارزش دارایی صندوق‌های با درآمد ثابت شرکت از ابتدای سال 1399 تا 25 مردادماه 1399 به 90.8 هزار میلیارد ریال رسیده است. در همین بازه زمانی مجموع خالص ارزش دارایی صندوق‌ بازارگردانی تامین سرمایه بانک ملت نیز معادل 42.8 هزار میلیارد ریال برآورد شده است.