ثبت رکوردی جدید در تامین مالی
تاريخ: 1399/04/28

ثبت رکوردی جدید در تامین مالی "فولاد"

مرحله سوم عرضه اولیه اوراق سلف موازی استاندارد ورق گرم نوردیده شرکت فولاد مبارکه اصفهان به ارزش ۱۰ هزار میلیارد ریال در حالی امروز و با مشارکت تامین سرمایه بانک ملت در بورس کالا انجام شد که فروش کل این اوراق طی چند دقیقه، رکوردی جدید در تامین مالی به ثبت رساند.
در جریان معاملات امروز شنبه 28 تیرماه 1399، سومین مرحله عرضه اولیه اوراق سلف موازی استاندارد ورق گرم نوردیده فولاد مبارکه اصفهان در نماد "عفولاد ۴" به تعداد ۱۱ میلیون و ۶۵۵ هزار و ۴۱۹  قرارداد انجام شد که با استقبال خریداران، کل این اوراق در محدوده قیمت ۸۵۷ هزار و ۹۷۰ ریال تا ۸۵۸ هزار ریال از طریق شرکت کارگزاری بانک ملت به فروش رسید. به این ترتیب یک هزار میلیارد تومان نقدینگی برای تامین مالی "فولاد" از بازار سرمایه جذب شد تا رکورد تامین مالی این شرکت در سال جاری به 3هزار میلیارد تومان رسد. همچنین معاملات ثانویه این اوراق که با هدف تامین سرمایه در گردش این مجتمع فولادی منتشر شد، از فردا مورخ ۲۹ تیر ماه 1399 آغاز شده و تا ۲۸ تیر ماه ۱۴۰۰ ادامه خواهد داشت.
یادآور می شد انتشار 3هزار میلیارد تومان اوراق سلف موازی فولاد مبارکه در سال جاری با مشارکت تامین سرمایه بانک ملت صورت گرفته که تمامی هر سه مرحله با موفقیت همراه بوده است. مرحله نخست با انتشار یک هزار میلیارد تومان اوراق در نماد "عفولاد2"  در روز 30 اردیبهشت ماه سال 1399 همراه شد. در مرحله دوم نیز مجدد یک هزار میلیارد تومان دیگر اوراق سلف فولاد مبارکه در نماد "عفولاد 3"  در 14 تیرماه سال جاری عرضه شد. به این ترتیب با عرضه موفق یک هزار میلیارد تومانی امروز، تامین مالی فولاد مبارکه به سه هزار میلیارد تومان رسید.