سرمایه‌گذاری جایگزین

سرمایه‌گذاری جایگزین به سرمایه‌گذاری‌هایی اطلاق می‌شود که به شیوه‌ای غیر از شیوه‌های متعارف سرمایه‌گذاری مانند سهام، اوراق قرضه، پول نقد یا سرمایه انجام می‌شود. روش‌های سرمایه‌گذاری جایگزین در چند دهه اخیر به سرعت رشد کرده‌اند و به بخشی از جریان اقتصاد جهانی تبدیل شده‌اند. سرمایه‌گذاری‌های جایگزین معمولاً برای سرمایه‌گذارانی جذاب است که به دنبال سرمایه‌گذاری با بازده بالاتر هستند. سرمایه‌گذاران نهادی و افرادی که دارایی معتبر و با ارزش بالا دارند، بیشترین سرمایه‌گذاران در این کلاس دارایی هستند.
بدیهی است سرمایه‌گذاری‌های جایگزین، علی‌رغم سودآوری بالا با ریسک زیادی نیز همراه می‌باشند.

سرمایه‌گذاری جسورانه

سرمایه‌گذاری جسورانه فرایندی است که طی آن وجوه جمع‌آوری شده از سوی سرمایه‌گذاران همراه با کمک‌های مدیریتی افراد متخصص و با تجربه، در اختیار شرکت‌های نوپا و دارای توان بالقوه برای رشد و توسعه، قرار می‌گیرد. سرمایه‌گذاران جسورانه با مالکیت در سهام شرکت‌های نوپا منابع مالی مورد نیاز را فراهم نموده و برای پوشش ریسک سرمایه‌گذاری خود و کسب سود بیشتر، در اغلب اقدامات این شرکت‌ها به صورت فعالانه مشارکت نموده و همواره با جهت‌گیری بلندمدت، تجربیات و تخصص خود را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهند تا در آینده به بازدهی مالی قابل توجهی دست یابند. 
صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه نهادهایی هستند که سرمایه خود را از طریق شرکای محدود تامین نموده و با مدیریت صحیح آن وجوه، اقدام به سرمایه‌گذاری در شرکت‌های نوپا با هدف بازدهی بالا می‌نمایند. این صندوق‌ها معمولا دارای ظرفیت بالای سرمایه‌گذاری و بودجه کافی جهت انجام مطالعات ریزکاوی و راستی آزمایی هستند و در حوزه‌هایی که از قبل مشخص شده‌است، اقدام به سرمایه‌گذاری می‌نمایند. 

سرمایه‌گذاری کالایی

سرمایه‌گذاری کالایی به سرمایه‌گذاری بر روی انواع و اقسام کالاها اطلاق می‌گردد. متأسفانه در بازار سرمایه ایران، سرمایه‌گذاری در این حوزه علی‌رغم جذابیت و کارکردهای فراوان، مغفول واقع شده است و احتمالاً دلیل اصلی آن، فقدان ابزارهای مناسب و عدم انجام آگاه‌سازی درست و اعتمادسازی اصولی می‌باشد. شرکت تامین سرمایه بانک ملت در تلاش است تا به راه‌اندازی ابزارهای تخصصی سرمایه‌گذاری کالایی اقدام نماید که علاوه بر برآورده نمودن ترجیحات سودآوری، دارای تقاضای مناسب از سوی فعالان بازار سرمایه باشد و امکان کسب اعتماد فعالان و مشتریان را با کمک همکاران مجموعه ملت فراهم آورد. بنابراین در ابتدای راه طلا و فلزات گران‌بها به عنوان گزینه مناسب برای ابزارسازی در نظر گرفته شده و اقداماتی متناسب صورت گرفته است. همچنین سایر حوزه‌ها از جمله ارز و سایر کالاها، در صورت فراهم آمدن شرایط لازم از گزینه‌های بعدی برای ورود می‌باشند. 

درخواست مشاوره سرمایه‌گذاری جایگزین

با توجه به حوزه‌های جذاب فعالیت و زمینه‌های بکر سرمایه‌گذاری‌های جایگزین، شناخت و فعالیت در این حوزه با فرصت‌های زیادی همراه است؛ کارشناسان متخصص شرکت تامین سرمایه بانک ملت در این بخش همراه شما هستند.
از طریق فرم روبرو با این واحد در ارتباط باشید.
advice