مدیریت دارایی تامین سرمایه بانک ملت (تملت)

مدیریت دارایی

توسعه، تعمیق و ثبات بخشی به بازارهای مالی نیازمند معرفی، به کارگیری و ترویج ابزارها و نهادهای نوین برای تجهیز و مدیریت تخصصی منابع خرد و کلان در اقتصاد و جامعه است. مدیریت حرفه‌ای وجوه، تنوع بخشی دارایی‌ها، شفافیت در اطلاع‌رسانی و بالابودن نظارت و امنیت سرمایه‌گذاری از مهم‌ترین دلایل ایجاد نهادهای مدیریت دارایی و سرمایه‌گذاری در شرکت‌های ارائه دهنده خدمات مالی می‌باشد.

سبد‌گردانی

سبدگردانی فرایند خرید و فروش اوراق بهادار به نمایندگی از سرمایه‌گذار در قالب کد معاملاتی مختص سبدگردانی می‌باشد. در این فرایند خبرگان مالی اقدام به تشکیل سبدی از دارایی‌های مالی برای سرمایه‌گذار بر مبنای ترجیحات وی شامل اهداف، محدودیت‌ها، افق زمانی و بودجه می‌نمایند.

صندوق‌های سرمایه‌گذاری

یکی از خدمات قابل‌ ارائه توسط تامین سرمایه بانک ملت، تشکیل و مدیریت انواع صندوق‌های سرمایه‌گذاری از جمله صندوق سرمایه‌گذاری در سهام، صندوق سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت و صندوق سرمایه‌گذاری در طلا و ارز است. خدمات قابل‌ ارائه در این حوزه، شامل پذیرش ارکانی چون مدیر صندوق، متولی صندوق، ضامن صندوق، مشاور تأسیس و مؤسس صندوق (دارنده واحدهای سرمایه‌گذاری ممتاز) است که تامین سرمایه بانک ملت به‌تناسب موضوع، یک یا چند رکن از ارکان یادشده را بر عهده می‌گیرد.

بازارگردانی

تامین مالی شرکت‌ها از طرق مختلفی صورت می‌پذیرد. از مهمترین شیوه‌های تامین مالی که از طریق بازار سرمایه انجام می‌شود، تامین مالی به واسطه انتشار اوراق با درآمد ثابت است. یکی از مهمترین ویژگی‌هایی که سرمایه‌گذاران بررسی کرده تا بر اساس مطلوبیت خود بهترین گزینه سرمایه‌گذاری را انتخاب کنند، نقدشوندگی آن است. استفاده از سازوکار بازارگردانی یکی از مهمترین راهکارها برای افزایش نقدشوندگی اوراق بهاداری است، که در بورس ها معامله می‌شوند. اغلب اقدام به تعیین رکن بازارگردان می‌نمایند. بازارگردان‌ها موظف هستند نقدشوندگی اوراق تحت بازارگردانی خود را افزایش داده و نوسانات قیمتی را کاهش دهند.