تامین سرمایه بانک ملت

search mellat
پتانسیل مشارکت مردمی در اجرای پروژه‌های شهری
تاریخ : 1398/09/13 , ساعت 14:39
پتانسیل مشارکت مردمی در اجرای پروژه‌های شهری
پنل تخصصی تأمین مالی پروژه‌های شهری در اولین نمایشگاه فرصت‌های سرمایه‌گذاری و اقتصادی شهری با حضور روح الله حسینی مقدم عضو شورای عالی بورس و مدیرعامل تامین‌سرمایه بانک ملت در مشهد برگزار شد.
عصر روز 13 آذرماه 1398، در اولین نمایشگاه فرصت‌های سرمایه‌گذاری و اقتصادی شهری، پنل تخصصی با عنوان تأمین مالی پروژه‌های شهری با حضور رضا خواجه‌نائینی معاون مالی شهرداری مشهد، روح‌الله حسینی مقدم عضو شورای عالی بورس و مدیرعامل تامین‌سرمایه بانک ملت، امیر هامونی مدیرعامل شرکت فرابورس ایران و امیر تقی‌خان‌تجریشی عضو هیات مدیره بورس اوراق بهادر ایران در مشهد برگزار شد.در این پنل تخصصی دکتر روح‌الله حسینی مقدم عضو شورای عالی بورس و مدیر عامل تامین‌سرمایه بانک ملت، با انتقاد از عدم توجه به بازار اولیه گفت: همه ما در بازار ثانویه تجربه خوبی داریم اما تا به حال در توسعه بازار اولیه کاری نکرده‌ایم. وی ضمن تاکید بر لزوم اجرای روش‌های متفاوت تأمین مالی در شهرها افزود: البته در بازار ثانویه هم از تنها ابزاری که استفاده می‌کنیم اوراق مشارکت است زیرا دولت در آن سهم پنجاه درصدی دارد.
مدیرعامل تامین‌سرمایه بانک ملت با ارائه پیشنهادی افزود: باید اجرای پروژه‌ها را به مردم سپرد و آن‌ها را برای ساخت شهرها درگیر کرد، اگرچه در ابتدا باید با تجربه پروژه‌های کوچک نتایج قابل دفاعی بگیریم و بعد به سراغ پروژه‌های بزرگ برویم.
در ادامه این نشست، هامونی مدیرعامل شرکت فرابورس گفت: یکی از چالش‌ها، سود شرکت‌های همکار با شهرداری می‌باشد چرا که بسیاری از پروژه‌ها حاشیه سود بسیار پایینی دارد. وی همچنین در ادامه این انتقاد را مطرح کرد : زمانی که شهرداری پنجاه درصد خود را می‌آورد، دولت در ارائه سهم پنجاه درصدی خود تعلل می‌کند.
تجریشی عضو هیأت مدیره بورس اوراق بهادار نیز گفت: ما باید به سمت به کارگیری ابزارهای نو در سرمایه‌گذاری برویم و از روش‌های سنتی عبور کنیم. وی افزود: می توان در این راه از کمک‌های بین المللی نیز بهره برد.در شرایط کنونی قرار نداشتن مدیریت شهری در نوک پیکان تحریم، ظرفیت جدیدی برای استفاده پدید آورده که می‌توان برای تأمین مالی پروژه‌ها نیز از آن بهره‌مند شد.
 
 
 
  آخرین اخبار
  مدیریت دارایی-انتشار عملکرد بهمن ماه "تملت"
  عملکرد شرکت تامین سرمایه بانک ملت در دوره بهمن‌ماه سال جاری با شناسایی بیش از 47.4 میلیارد تومان درآمد منتشر شد.
  تاریخ : 1399/12/06
  بیشتر
  تامین مالی-لزوم طراحی ابزارهای مالی جدید
  مدیرعامل تامین سرمایه بانک ملت با اشاره به موانع موجود در مسیر افزایش تامین مالی از بازار سرمایه، طراحی ابزارهای مالی جدید را از اولویت برشمرد و تاکید کرد که مقررات امروزه نیاز به بازنگری دارد.
  تاریخ : 1399/11/30
  بیشتر