سهم 20 درصدی تامین سرمایه بانک ملت در انتشار اوراق بهادار
تاریخ : 1397/07/01 , ساعت 9:44
سهم 20 درصدی تامین سرمایه بانک ملت در انتشار اوراق بهادار
23 هزار میلیارد ریال از اوراق منتشره در سال جاری به اوراق بهادار شرکت‌های تولیدی و خدماتی تعلق داشته و شرکت تامین سرمایه بانک ملت در این حوزه سهم بازار حدود 20 درصدی را در بین شرکت‌های تامین سرمایه به خود اختصاص داده است.
علی عالی‌زاده، معاون تامین مالی تامین سرمایه بانک ملت بیان کرد:
پذیره‌نویسی 35 هزار میلیارد ریالی انواع اوراق بهادار در 6 ماه اول سال؛
معاون تامین مالی تامین سرمایه بانک ملت اعلام داشت از ابتدای سال جاری تاکنون بالغ بر 35 هزار میلیارد ریال انواع اوراق بهادار در بازار سرمایه پذیره‌نویسی شده است که با توجه به ظرفیت‌های موجود در بازار سرمایه از یک سو و نیاز روز افزون بنگاه‌های اقتصادی به منابع مالی داخلی از سوی دیگر، پیش‌بینی می‌شود این مبلغ تا پایان سال جاری افزایش قابل توجهی را شاهد باشد.
به گزارش اقتصاد نیوز، «علی عالی زاده» با بیان خبر فوق اعلام کرد: 23 هزار میلیارد ریال از اوراق منتشره در سال جاری به اوراق بهادار شرکت‌های تولیدی و خدماتی تعلق داشته و شرکت تامین سرمایه بانک ملت در این حوزه سهم بازار حدود 20 درصدی را در بین شرکت‌های تامین سرمایه به خود اختصاص داده است.
«عالی زاده» در ادامه عنوان کرد: با توجه به محدودیت‌های موجود در تامین مالی از طریق منابع خارجی به‌واسطه اعمال تحریم‌ها و در راستای حمایت از اشتغال و تولید داخلی، شرکت تامین سرمایه بانک ملت در سال 1397، تامین مالی شرکت‌های تولیدی را خصوصاً با هدف تامین سرمایه در گردش، در رأس برنامه‌های خود قرار داده و در این راستا از ابتدای سال، انتشار اوراق مرابحه شرکت صنعت غذایی کورش و اوراق اجاره شرکت سایپا را اجرایی کرده است. همچنین این شرکت انتشار حداقل 10 هزار میلیارد ریال اوراق جدید را در دست اقدام دارد که انتظار می‌رود با سیر مراحل اداری مربوطه و صدور مجوزهای لازم، انتشار اوراق مزبور در سال جاری صورت پذیرد.
معاون تامین مالی تامین سرمایه بانک ملت ادامه داد: در همین راستا مجوز انتشار اوراق مرابحه شرکت پدیده شیمی قرن (سهامی خاص) به مبلغ 500 میلیارد ریال، از سوی سازمان بورس و اوراق بهادار صادر شده و بنابر اطلاعیه شرکت فرابورس ایران، این اوراق از امروز اول مهرماه ۱۳۹۷ به مدت سه روز کاری در نماد «قرن99» عرضه خواهد شد.
«عالی زاده» افزود: این اوراق دوساله و با نرخ سود 16 درصد و پرداخت در مقاطع زمانی هر سه ماه یک‌بار است. همچنین مشاور، متعهد پذیره‌نویس و بازارگردان این اوراق، شرکت‌ تأمین سرمایه بانک ملت بوده و ضمانت پرداخت اصل و سود اوراق در سررسیدهای مربوطه نیز بر عهده بانک ملت خواهد بود.
معاون تامین مالی تامین سرمایه بانک ملت خاطرنشان کرد: منابع حاصل از انتشار اوراق مرابحه شرکت پدیده شیمی قرن (سهامی خاص) صرف خرید مواد اولیه مورد نیاز شرکت مزبور خواهد شد.
  آخرین اخبار
  مدیریت دارایی-ارتقای جایگاه تامین سرمایه بانک ملت
  نماد معاملاتی تامین سرمایه بانک ملت از تابلوی بازار دوم بورس به تابلوی اول (اصلی) ارتقا یافت و به این ترتیب عنوان نخستین و تنهاترین تامین سرمایه فعال در تابلوی بازار اول را به خود اختصاص داد.
  تاریخ : 1400/07/21
  بیشتر
  مدیریت دارایی-انتشار گزارش فهرست زمین و ساختمان "تملت"
  شرکت تامین سرمایه بانک ملت اطلاعات زمین و ساختمان خود را منتشر کرد.
  تاریخ : 1400/07/14
  بیشتر