تامین سرمایه بانک ملت

search mellat
تکذیب شایعه خروج سهامدار حقوقی تملت
تاریخ : 1399/10/22 , ساعت 9:18
تکذیب شایعه خروج سهامدار حقوقی تملت
در حالی شایعاتی پیرامون خروج سه سهامدار عمده حقوقی تامین سرمایه بانک ملت از ترکیب سهامداری شرکت به گوش می‌رسد که دبیر هیات‌مدیره «تملت» این موضوع را رد کرد و صراحتا عنوان کرد که هیچ‌کدام از سهامداران عمده حقوقی شرکت، سهام خود را نفروخته‌اند.
به گزارش روابط‌عمومی تامین سرمایه بانک ملت، علی فولادی، دبیر هیات‌مدیره این شرکت با اشاره به اینکه هیچ یک از سهامداران عمده «تملت» از ترکیب سهامداری خارج نشده‌اند، گفت: در حالی این روزها شایعاتی پیرامون خروج حقوقی‌ها و فروش سهام «تملت» از سوی این گروه به بازار مخابره شده که دلیل اصلی این امر، عدم مشاهده میزان سهام سه حقوقی شرکت در لیست نمایش داده شده در سایت مدیریت فناوری بورس تهران (tsetmc.com) است.
وی در ادامه افزود: تا پیش از اعمال افزایش سرمایه 57 درصدی «تملت» از محل صرف سهام، 5 سهامدار عمده شرکت به دلیل برخورداری از سهام بالای یک درصدی در این فهرست نمایش داده می‌شدند. به عبارت دقیق‌تر سه سهامداران حقوقی «تملت» یعنی شرکت تدبیرگران بهساز ملت، شرکت صرافی ملت و شرکت واسپاری ملت تا قبل از اعمال افزایش سرمایه بالغ بر 70 میلیون سهم معادل یک درصد از سهام تامین سرمایه بانک ملت را در اختیار داشتند. این در حالیست که بعد از اعمال افزایش سرمایه، از محل صرف سهام معادل 50 درصد از سهام قبلی یعنی 35میلیون سهم جدید به پرتفوی آنها افزوده شده و میزان سهام به 105میلیون سهم رسیده است.
فولادی در ادامه با اشاره به افزایش سرمایه شرکت و رسیدن میزان سهام «تملت» به 11میلیارد سهم، گفت: حال با توجه به افزایش سرمایه مزبور هر کدام از سه سهامدار حقوقی با احتساب 105 میلیون سهم، کمتر از یک درصد از سهام شرکت را در اختیار دارند و بر این اساس طبق قوانین موجود در فهرست سهامداران عمده نمایش داده نخواهند شد.
دبیر هیات‌مدیره تامین سرمایه بانک ملت در ادامه تصریح کرد: به این ترتیب شایعه مزبور که سه سهامدار حقوقی شرکت، سهام «تملت» را فروخته و از ترکیب سهامداری خارج شده از اساس اشتباه است.
  آخرین اخبار
  مدیریت دارایی-انتشار عملکرد بهمن ماه "تملت"
  عملکرد شرکت تامین سرمایه بانک ملت در دوره بهمن‌ماه سال جاری با شناسایی بیش از 47.4 میلیارد تومان درآمد منتشر شد.
  تاریخ : 1399/12/06
  بیشتر
  تامین مالی-لزوم طراحی ابزارهای مالی جدید
  مدیرعامل تامین سرمایه بانک ملت با اشاره به موانع موجود در مسیر افزایش تامین مالی از بازار سرمایه، طراحی ابزارهای مالی جدید را از اولویت برشمرد و تاکید کرد که مقررات امروزه نیاز به بازنگری دارد.
  تاریخ : 1399/11/30
  بیشتر