تامین سرمایه بانک ملت

search mellat
مراسم رونمایی و معرفی «خزانه سکه بانک ملت»
تاریخ : 1398/10/04 , ساعت
مراسم رونمایی و معرفی «خزانه سکه بانک ملت»
مدیرعامل بانک ملت صبح امروز در مراسم رونمایی و معرفی «خزانه سکه بانک ملت» اعلام کرد به زودی گواهی سپرده سکه طلا که در بورس کالای ایران مورد معامله قرار می‌گیرد به عنوان وثیقه از سوی مشتریان در زمینه اخذ تسهیلات و سایر اقدامات اخذ می‌شود.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل بورس کالای ایران، مدیرعامل بانک ملت با بیان اینکه با ایجاد خزانه سکه، یک محصول جدید به سوپرمارکت مالی بانک ملت اضافه شده و از همه دست اندرکاران برای تولید این محصول از جمله بورس کالای ایران و کلیه مدیران بانک ملت قدردانی می‌کنم، گفت: خزانه سکه بانک ملت اقدام بسیار ارزشمندی است که به زودی سهم بازار این خزانه در معاملات گواهی سپرده سکه بورس کالا افزایش خواهد یافت.

محمد بیگدلی با بیان اینکه معاملات گواهی سپرده سکه طلا دارای مزایای سه‌وجهی برای مشتریان، بانک و اقتصاد کشور است، گفت: مزایای این معاملات در وهله نخست برای مشتریان بانک و مردم است به شکلی که همواره در جامعه اخبار سرقت سکه‌های موجود در منازل مردم یا بعضاً وجود سکه تقلبی در بازار را می‌شنویم که با ایجاد خزانه سکه و معاملات گواهی سپرده سکه در بورس کالا یک امنیت کامل در این حوزه ایجاد شده‌است.

بیگدلی افزود: موضوع مهم برای مشتریان و سرمایه‌گذاران طلا این است که گواهی سپرده سکه حکم سکه نقدی را دارد و هر گونه نوسان قیمت سکه روی گواهی نیز اثرگذار است. از طرفی نقدشوندگی بالا و معافیت مالیاتی از دیگر مزایای این معاملات بورس کالاست که سرمایه‌گذاران را به سمت خود جذب خواهد کرد.

به گفته وی، در گذشته حتی اگر مشتریان بزرگ بانک اعلام می‌کردند که تعداد زیادی سکه دارند، هیچ گونه خدمتی برای مشتری در زمینه استفاده از آن سکه‌های فیزیکی وجود نداشت اما به زودی گواهی سپرده سکه به عنوان وثیقه دریافت تسهیلات مورد قبول بانک خواهد بود.

او قرار گرفتن یک محصول جدید در سوپرمارکت مالی بانک ملت را مزیت این ابزار مالی جدید برای بانک عنوان کرد و گفت: با ایجاد خزانه سکه در واقع سبد خدمات بانک ملت کامل تر شده و این اتفاق در ارائه خدمات دهی به مشتریان از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

مدیرعامل بانک ملت اظهار داشت: انتقال گردش مالی سکه طلا به اقتصاد، تقویت بورس کالا به عنوان یکی از ارکان بازار سرمایه کشور، توسعه اقتصاد پایدار، کاهش نوسانات بازار طلا و ریسک سرمایه‌گذاران از جمله مزایای معاملات گواهی سپرده سکه برای کلان اقتصاد است.

بیگدلی در خصوص طراحی ابزار‌های تامین مالی با همکاری مشترک نظام بانکی و بازار سرمایه گفت: طراحی ابزارهای تامین مالی صنایع با برگزاری جلساتی با بورس کالا مورد بررسی قرار گرفته و بانک ملت با جدیت این موضوع را پیگیری می‌کند تا به عنوان نخستین بانک، اولین ابزار مالی ترکیبی را با بورس کالا برای حمایت از رونق تولید عملیاتی کند.

وی در پایان اعلام کرد: تولید یک محصول جدید بدون فرهنگ سازی و تبلیغات هوشمندانه به سرانجام نمی‌رسد که بانک ملت تلاش می‌کند با تبلیغات مستمر، زمینه ورود مشتریان و مردم را به سمت ابزارهای مالی از جمله گواهی سپرده سکه طلا فراهم کند.
 
 
آخرین اخبار
تامین مالی-انتشار  مرحله دوم اوراق سلف موازی استاندارد 10 هزار میلیارد ریالی
مدیرعامل شرکت تامین سرمایه بانک ملت از انتشار مرحله دوم اوراق سلف موازی استاندارد میعانات گازی توسط شرکت توسعه نفت و گاز صبای کنگان به ارزش 10.۰۰۰ میلیارد ریال و با هدف تامین مالی طرح‌های توسعه‌ای شرکت مزبور در روز شنبه 3 اسفند ۱۳۹۸ خبر داد.
تاریخ : 1398/12/03
بیشتر
تامین مالی-عرضه موفقیت آمیز اوراق 600 میلیارد تومانی سلف موازی استاندارد نفت کوره
پذیره‌نویسی اوراق سلف موازی استاندارد نفت کوره در روز‌ شنبه 18 اسفند در بورس انرژی آغاز و با فروش تمامی اوراق در همین روز، این پذیره‌نویسی با موفقیت انجام شد.
تاریخ : 1397/12/18
بیشتر