سرمایه گذاری برای فرزندان از طریق فراسود ملت
تاريخ: 1402/05/21

سرمایه گذاری برای فرزندان از طریق فراسود ملت

بعد از تصمیم به سرمایه‌گذاری برای فرزندان، به سادگی می‌توانید با برخورداری از سه شرط (داشتن حساب بانکی ویژه فرزند، سجامی شدن والدین و فرزندان و ورود به سامانه فراسود ملت) اقدام به سرمایه‌گذاری برای آنان نمایید. رویاهای فرزندان شما، رویاهای شما هستند، با سرمایه‌گذاری برای آنها میتوانید چیزی بیشتر از عشق به آنها هدیه دهید.


سرمایه گذاری برای فرزندان در صندوق‌های موجود در سامانه فراسود ملت به سادگی امکان‌پذیر است. برای اینکه بتوانید برای فرزندانتان سرمایه‌گذاری کنید نیاز به انجام مراحل زیر دارید:
1. افتتاح حساب بانکی برای بچه‌ها

افتتاح حساب توسط ولی برای افراد زیر 18 سال و به نام خود فرزند امکان‌پذیرخواهد بود. مدیریت حساب فرزندان تا رسیدن به سن قانونی ( 18 سال) تحت نظر ولی خواهد بود.  

2. سجامی شدن والدین و فرزندان

همه‌ کودکان و نوجوانان زیر ۱۸ سال می‌توانند بدون شرایط سنی با ثبت اطلاعات هویتی، در سامانه سجام ثبت نام کنند و زیر نظر سرپرست قانونی خود در بازار سرمایه فعالیت نمایند دریافت کد سجام برای کودکان همانند رویه دریافت کد سجام بزرگسالان می‌باشد تنها در فرآیند احراز هویت کمی تفاوت وجود دارد. در ادامه به مدارک مورد نیاز جهت دریافت کد سجام کودکان می‌پردازیم:
مدارک  مورد نیاز برای سجامی نمودن فرزندان( زیر ۱۸ سال)
• مدارک هویتی پدر(شناسنامه و کارت ملی) 
• مدارک هویتی فرزند (شناسنامه، کارت ملی و شماره حساب-نام بانک، نام شعبه، کد شعبه و شماره شبا)
• آدرس محل سکونت، محل کار، کد پستی، تلفن ثابت و تلفن همراه والد/سرپرست (لازم به ذکر است طبق قوانین برخورداری از دو سیم کارت به نام پدر جهت اختصاص دادن یکی از خطوط برای خود و دیگری برای فرزند الزامی می‌باشد.)

3. سرمایه‌گذاری در فراسود ملت

پس از انجام مراحل فوق، به سادگی یک حساب کاربری با کدملی فرزند خود ایجاد نموده و در سامانه وارد شوید و سپس برای ساختن آینده مالی فرزندان خود اقدام به سرمایه‌گذاری نمایید.

 

 

مزایای سرمایه‌گذاری در صندوق‌ها در مقایسه با سپرده‌گذاری در بانک‌ها


✔️نرخ سود  

صندوق‌های سرمایه‌گذاری در مقابل سپرده‌های بانکی سود بیشتری محقق می‌سازند. در حال حاضر صندوق‌های موجود در سامانه فراسود ملت از نرخ پیشبینی سود 23 درصد اسمی، معادل 25.6 درصد موثر به صورت سالیانه برخوردار هستند. 


✔️نرخ شکست
یکی از محدودیت‌های سپرده‌گذاری در بانک‌ها وجود نرخ شکست می‌باشد. در صوت برداشت زودتر از موعد سپرده، نرخ سود دریافتی کاهش خواهد یافت. در صندوق‌های سرمایه‌گذاری موجود در سامانه فراسود ملت به دلیل روز شمار بودن پرداخت سودها این محدودیت وجود نخواهد داشت. 


✔️نرخ بهره مرکب
با فعال‌سازی سرمایه‌گذاری مجدد سود تقسیمی، سودهای سرمایه‌گذاری فرزندان شما مجددا سرمایه گذاری شده و نرخ سود موثر سالیانه بیشتری محقق خواهد شد.

 
✔️سود روزشمار صندوق‌ سرمایه‌گذاری در مقابل سود ماه شمار سپرده ‌بانکی
پرداخت سود سپرده‌های بانکی به صورت ماه‌شمار و با توجه به حداقل میزان سپرده‌گذاری محاسبه خواهد شد. اما سود صندوق‌های با درآمد ثابت به صورت روزشمار بوده که به صورت ماهیانه پرداخت می‌شود.


✔️امکان توثیق واحدهای سرمایه‌گذاری جهت اخذ تسهیلات 
درصندوق‌های سرمایه گذاری امکان توثیق واحدها جهت دریافت تسهیلات وجود خواهد داشت. اگر برای آینده تحصیلی و شغلی کودکان خود برنامه ای داشته باشید به راحتی می‌توانید از این فرصت ویژه بهره‌مند شوید.

 
✔️سرمایه‌گذاری آسان و آنلاین 
سرمایه گذاری در صندوق‌ها در هر زمان و هر مکان بدون مراجعه حضوری به شعب بانک امکان‌پذیر می‌باشد. سامانه فراسود ملت با انواع روشهای واریز متناسب با شرایط سرمایه‌گذاران این امکان را فراهم نموده است. 

🌱 دسترسی به سامانه سرمایه‌گذاری تامین سرمایه بانک ملت: فراسود ملت www.farasood.ir
☎️ مشاوره سرمایه گذاری برای فرزندان از طریق تماس با شماره ۱۶۷۸. (شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۸:۰۰ صبح الی ۱۶:30 و پنج‌شنبه‌ها از ساعت 8:00 تا 13:00)
🆔دریافت آخرین اطلاعات و اخبار از طریق پیوستن به کانال تلگرام و اینستاگرام 
✍🏻بیشتر بخوانید: 5 دلیل سرمایه‌گذاری برای فرزندان، شروع سرمایه‌گذاری برای فرزندان