تامین سرمایه بانک ملت

search mellat
اختصاص پنجاه درصد از دارایی صندوق‌های سرمایه‌گذاری به اوراق‌دولتی در لایحه بودجه سال 1399
تاریخ : 1398/10/09 , ساعت
اختصاص پنجاه درصد از دارایی صندوق‌های سرمایه‌گذاری به اوراق‌دولتی در لایحه بودجه سال 1399
مدیرعامل تامین‌سرمایه بانک‌ملت: اختصاص پنجاه‌درصد از دارایی صندوق‌های سرمایه‌گذاری به اوراق‌دولتی در لایحه بودجه سال 1399 منجر به اخلال در نظام مدیریت حرفه‌ای صندوق‌ها خواهد‌شد.
دکتر روح‌الله حسینی‌مقدم، مدیر‌عامل تامین‌سرمایه بانک‌ملت و عضو شورای عالی بورس و اوراق‌بهادار در گفتگو با صدای بورس در خصوص رویکرد جدید دولت در قبال دارایی‌های صندوق‌های درآمد ثابت، به حضور دولت به عنوان یک بازیگر بزرگ بازار بدهی، در سال‌های گذشته اشاره کرد و افزود: بدنه اقتصادی دولت با قواعد بازار بدهی و نحوه انتشار اوراق آشناست. در سال 98 نیز در زمان و نحوه انتشار این اوراق این ملاحظات کاملاً رعایت شده و نفع دولت در نرخ و زمان کاملاً مشهود بوده‌است، اما آنچه در لایحه بودجه سال 99 دیده می‌شود، با رفتار دولت در سنوات گذشته و حتی سال 98 فاصله دارد. اختصاص عامرانه 50% از دارایی‌های تحت مدیریت صندوق‌های درآمد ثابت به اوراق دولتی توسط دولت، آثار بزرگی خواهد داشت چرا که ترکیب دارایی‌های فعلی صندوق‌های با درآمد ثابت به نحوی می‌باشد که مدیریت آن در کوتاه‌مدت ممکن نمی‌باشد.
دکتر حسینی‌مقدم در ادامه تاکید کرد این تصمیم اثرات بازاری خواهد داشت و می‌تواند منجر به فشار فروش شود، از سوی‌دیگر با توجه به ترکیب صندوق‌ها، این اقدام می‌تواند حتی به کوچک شدن صندوق‌های سرمایه‌گذاری نیز منجر شود.
این فعال بازار سرمایه به ضرورت تقویت همکاری همه‌جانبه اجزای بازار سرمایه در جهت کمک به فرآیند تجهیز منابع و نقدینگی به سمت بازار سرمایه، در جهت افزایش اندازه بازار بدهی اشاره کرد و افزود: دولت در عرصه بازار بدهی، بازیگر و منتفع اصلی بوده و با رعایت ملاحظات و قواعد بازار می‌تواند همچنان از ظرفیت بازار حداکثر استفاده را بکند.
 
آخرین اخبار
تامین مالی-انتشار  مرحله دوم اوراق سلف موازی استاندارد 10 هزار میلیارد ریالی
مدیرعامل شرکت تامین سرمایه بانک ملت از انتشار مرحله دوم اوراق سلف موازی استاندارد میعانات گازی توسط شرکت توسعه نفت و گاز صبای کنگان به ارزش 10.۰۰۰ میلیارد ریال و با هدف تامین مالی طرح‌های توسعه‌ای شرکت مزبور در روز شنبه 3 اسفند ۱۳۹۸ خبر داد.
تاریخ : 1398/12/03
بیشتر
تامین مالی-عرضه موفقیت آمیز اوراق 600 میلیارد تومانی سلف موازی استاندارد نفت کوره
پذیره‌نویسی اوراق سلف موازی استاندارد نفت کوره در روز‌ شنبه 18 اسفند در بورس انرژی آغاز و با فروش تمامی اوراق در همین روز، این پذیره‌نویسی با موفقیت انجام شد.
تاریخ : 1397/12/18
بیشتر