تامین سرمایه بانک ملت

search mellat
اختصاص پنجاه درصد از دارایی صندوق‌های سرمایه‌گذاری به اوراق‌دولتی در لایحه بودجه سال 1399
تاریخ : 1398/10/09 , ساعت
اختصاص پنجاه درصد از دارایی صندوق‌های سرمایه‌گذاری به اوراق‌دولتی در لایحه بودجه سال 1399
مدیرعامل تامین‌سرمایه بانک‌ملت: اختصاص پنجاه‌درصد از دارایی صندوق‌های سرمایه‌گذاری به اوراق‌دولتی در لایحه بودجه سال 1399 منجر به اخلال در نظام مدیریت حرفه‌ای صندوق‌ها خواهد‌شد.
دکتر روح‌الله حسینی‌مقدم، مدیر‌عامل تامین‌سرمایه بانک‌ملت و عضو شورای عالی بورس و اوراق‌بهادار در گفتگو با صدای بورس در خصوص رویکرد جدید دولت در قبال دارایی‌های صندوق‌های درآمد ثابت، به حضور دولت به عنوان یک بازیگر بزرگ بازار بدهی، در سال‌های گذشته اشاره کرد و افزود: بدنه اقتصادی دولت با قواعد بازار بدهی و نحوه انتشار اوراق آشناست. در سال 98 نیز در زمان و نحوه انتشار این اوراق این ملاحظات کاملاً رعایت شده و نفع دولت در نرخ و زمان کاملاً مشهود بوده‌است، اما آنچه در لایحه بودجه سال 99 دیده می‌شود، با رفتار دولت در سنوات گذشته و حتی سال 98 فاصله دارد. اختصاص عامرانه 50% از دارایی‌های تحت مدیریت صندوق‌های درآمد ثابت به اوراق دولتی توسط دولت، آثار بزرگی خواهد داشت چرا که ترکیب دارایی‌های فعلی صندوق‌های با درآمد ثابت به نحوی می‌باشد که مدیریت آن در کوتاه‌مدت ممکن نمی‌باشد.
دکتر حسینی‌مقدم در ادامه تاکید کرد این تصمیم اثرات بازاری خواهد داشت و می‌تواند منجر به فشار فروش شود، از سوی‌دیگر با توجه به ترکیب صندوق‌ها، این اقدام می‌تواند حتی به کوچک شدن صندوق‌های سرمایه‌گذاری نیز منجر شود.
این فعال بازار سرمایه به ضرورت تقویت همکاری همه‌جانبه اجزای بازار سرمایه در جهت کمک به فرآیند تجهیز منابع و نقدینگی به سمت بازار سرمایه، در جهت افزایش اندازه بازار بدهی اشاره کرد و افزود: دولت در عرصه بازار بدهی، بازیگر و منتفع اصلی بوده و با رعایت ملاحظات و قواعد بازار می‌تواند همچنان از ظرفیت بازار حداکثر استفاده را بکند.
 
آخرین اخبار
تامین مالی-تامین سرمایه بانک ملت مشاور پذیرش "آریا"
به گزارش مدیریت ارتباطات فرابورس ایران، در نخستین روزهای آخرین ماه بهار، شرکت پلیمر آریا ساسول با نماد «آریا» بر تابلو معاملاتی فرابورس ایران قرار گرفت تا با عرضه اولیه بخشی از سهام خود به طور رسمی وارد بازار دوم فرابورس شود، گفتنی است شرکت تامین سرمایه بانک ملت، مشاور پذیرش شرکت پلیمر آریا ساسول در ورود به بازار سرمایه می‌باشد.
تاریخ : 1399/03/07
بیشتر
سرمایه‌گذاری جایگزین-شروع فعالیت بازارگردانی گواهی سپرده سکه طلای بانک ملت
با راه‌اندازی خزانه سکه طلا توسط بانک ملت و گشایش نماد معاملاتی مربوط به گواهی سپرده سکه طلای این انبار، شرکت تأمین سرمایه بانک ملت به عنوان تنها بازارگردان فعال در حوزه گواهی سپرده سکه طلا و شرکت تخصصی این حیطه، موفق به دریافت مجوز بازارگردانی نماد معاملاتی مذکور از سازمان بورس و اوراق بهادار گشته‌است.
تاریخ : 1398/09/19
بیشتر